Forum


Powrót Dzielenie zamówienia a roboty tzw. "uzpełniające" w trybie art. 67 ust. 1 pkt 6

A.

Adriana .....

0

Zamawiający planuje w tym roku ogłosić przetarg nieograniczony na budowę nowego obiektu kubaturowego. W danym roku budżetowym posiada środki jedynie na stan surowy otwarty. Pytanie 1: czy Zamawiający może wpisać w SIWZ, że w ramach art. 67 ust. 1 pkt 6 dotychczasowy Wykonawca wykona na przestrzeni ok 1,5 roku stan surowy zamknięty (być może pojawią środki pozwalające dokończyć stan budowy zamknięty)? Zamawiający zna wartość szacunkową stanu surowego otwartego i zamkniętego.
Pytanie 2: Mając na względzie Wykonawcę, który wykona etap I (czyli stan surowy, może zamknięty - zależy ile będziemy mieli środków budżecie), czy jest możliwe, aby wpisać w SIWZ, że ten sam Wykonawca w ramach art. 67 ust. 1 pkt 6 dokończyłby całkowitą budowę obiektu , zważywszy, że szacunkowa kwota całego przedsięwzięcia oscyluje w granicach 8 mln zł? Zależy nam, aby na przestrzeni do 3 lat (bo tyle szacujemy że potrwa budowa) ten sam Wykonawca dokończył budowę obiektu. Na wyposażenie obiektu Zamawiający planuje ogłosić osobne postępowanie.
Pytanie 3: Czy szacując wartość zamówienia, należy sumować budowę i wyposażenie obiektu razem?
Bardzo proszę o rozwianie wątpliwości.
Zamawiający planuje w tym roku ogłosić przetarg nieograniczony na budowę nowego obiektu kubaturowego. W danym roku budżetowym posiada środki jedynie na stan surowy otwarty. Pytanie 1: czy Zamawiający może wpisać w SIWZ, że w ramach art. 67 ust. 1 pkt 6 dotychczasowy Wykonawca wykona na przestrzeni ok 1,5 roku stan surowy zamknięty (być może pojawią środki pozwalające dokończyć stan budowy zamknięty)? Zamawiający zna wartość szacunkową stanu surowego otwartego i zamkniętego. Pytanie 2: Mając na względzie Wykonawcę, który wykona etap I (czyli stan surowy, może zamknięty - zależy ile będziemy mieli środków budżecie), czy jest możliwe, aby wpisać w SIWZ, że ten sam Wykonawca w ramach art. 67 ust. 1 pkt 6 dokończyłby całkowitą budowę obiektu , zważywszy, że szacunkowa kwota całego przedsięwzięcia oscyluje w granicach 8 mln zł? Zależy nam, aby na przestrzeni do 3 lat (bo tyle szacujemy że potrwa budowa) ten sam Wykonawca dokończył budowę obiektu. Na wyposażenie obiektu Zamawiający planuje ogłosić osobne postępowanie. Pytanie 3: Czy szacując wartość zamówienia, należy sumować budowę i wyposażenie obiektu razem? Bardzo proszę o rozwianie wątpliwości.
0
2020-06-29 08:33 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 615

Wyposażenie nie musi (choć może) być szacowane z budową. To odrębne i podmiotowo i przedmiotowo zamówienia. Co do art.67 to oczywiście można skoro w szacunku ujęta jest całość ale to będzie tylko dla jednego wykonawcy (skoro tak chcesz) i biorąc pod uwagę warunki może dyktować wyższe ceny. Może lepiej wykonać element np. surowy zamknięty a potem następne postępowanie?
Wyposażenie nie musi (choć może) być szacowane z budową. To odrębne i podmiotowo i przedmiotowo zamówienia. Co do art.67 to oczywiście można skoro w szacunku ujęta jest całość ale to będzie tylko dla jednego wykonawcy (skoro tak chcesz) i biorąc pod uwagę warunki może dyktować wyższe ceny. Może lepiej wykonać element np. surowy zamknięty a potem następne postępowanie?
0
2020-06-29 11:22 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy