Forum


Powrót odwołanie w KIO a ważność ofert

A.

Anna .....

0

Mam pytanie dotyczące odwołania w KIO a ważności ofert. Otwieraliśmy oferty 22.05 po 30 dniach wezwaliśmy wykonawców do przedłużenia ważności swoich ofert. Część Wykonawców to uczyniła i bierze dalej udział w postępowaniu. Pod koniec czerwca po odrzuceniu oferty nr 1 otrzymaliśmy odwołanie wniesione do KIO. Oferty wraz z Wadiami mam ważne do 21.07. Obecnie czekamy na wyznaczenie terminu posiedzenia w KIO.
A inna sprawa że niezależnie od wyniku w KIO tego obecnego, obawiamy się wniesienia odwołania od kolejnego Wykonawcy nr 2 na liście rankingowej.
Co w momencie gdy minie 21.07, a ja nie podpiszę umowy z żadnym Wykonawcą. Muszę unieważnić postępowanie ?? Czy np. wystarczy przedłużenie ważności WADIUM i na tej postawie mogę podpisać skuteczną umowę.
Po kolejnych odwołaniach może minąć sporo czasu :/ Co robić w takiej sytuacji ?
Mam pytanie dotyczące odwołania w KIO a ważności ofert. Otwieraliśmy oferty 22.05 po 30 dniach wezwaliśmy wykonawców do przedłużenia ważności swoich ofert. Część Wykonawców to uczyniła i bierze dalej udział w postępowaniu. Pod koniec czerwca po odrzuceniu oferty nr 1 otrzymaliśmy odwołanie wniesione do KIO. Oferty wraz z Wadiami mam ważne do 21.07. Obecnie czekamy na wyznaczenie terminu posiedzenia w KIO. A inna sprawa że niezależnie od wyniku w KIO tego obecnego, obawiamy się wniesienia odwołania od kolejnego Wykonawcy nr 2 na liście rankingowej. Co w momencie gdy minie 21.07, a ja nie podpiszę umowy z żadnym Wykonawcą. Muszę unieważnić postępowanie ?? Czy np. wystarczy przedłużenie ważności WADIUM i na tej postawie mogę podpisać skuteczną umowę. Po kolejnych odwołaniach może minąć sporo czasu :/ Co robić w takiej sytuacji ?
0
2020-07-07 15:25 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 104

Skoro wpłynęło odwołanie,to termin związania ofertą uległ zawieszeniu.
Skoro wpłynęło odwołanie,to termin związania ofertą uległ zawieszeniu.
0
2020-07-08 06:59 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy