Forum


Powrót art 6a

M.

Mariusz .....

9

witam,
mam taki problem, toczy sie postepowanie w sprawie zwrotu budynku poprzednim wlascicielom. Ta decyzje mozemy otrzymac w kazdej chwili ale moze tez to i troche potrwac (moze i rok), zalezy jak ministerstwo zdecyduje. Tak czy inaczej musimy budynek sprzatac i ochraniac. W obecnym roku wydzielilem go na podstawie 6a i zawarlem umowy do 30 tys euro (na ochrone jedna i sprzatenie druga) z mozliwoscia jej wypowiedzenia z miesiaczym okresem. Byla mozliwosc, ze juz w tym roku oddamy budynek stad taki wybor 6a.
Teraz musze cos zrobic na 2017 r. i zastanawiam sie czy to uzasadnienie, ze umowe moge wypowiedziec w kazdym czasie z uwagi na okoliczosci (mozliwosc zwrotu budynku) daje mi prawo na wylaczenie tego budynku na podstawie 6a.
Moim zdaniem nie jest to podzial tylko po to by nie robic na ten budynek przetargu ale nie jestem w satnie zagwarantowac wykonawcy jak dlugo bedzie swiadczyl umowe - moze tylko 1 miesiac a moze i 12 miesiecy.
witam, mam taki problem, toczy sie postepowanie w sprawie zwrotu budynku poprzednim wlascicielom. Ta decyzje mozemy otrzymac w kazdej chwili ale moze tez to i troche potrwac (moze i rok), zalezy jak ministerstwo zdecyduje. Tak czy inaczej musimy budynek sprzatac i ochraniac. W obecnym roku wydzielilem go na podstawie 6a i zawarlem umowy do 30 tys euro (na ochrone jedna i sprzatenie druga) z mozliwoscia jej wypowiedzenia z miesiaczym okresem. Byla mozliwosc, ze juz w tym roku oddamy budynek stad taki wybor 6a. Teraz musze cos zrobic na 2017 r. i zastanawiam sie czy to uzasadnienie, ze umowe moge wypowiedziec w kazdym czasie z uwagi na okoliczosci (mozliwosc zwrotu budynku) daje mi prawo na wylaczenie tego budynku na podstawie 6a. Moim zdaniem nie jest to podzial tylko po to by nie robic na ten budynek przetargu ale nie jestem w satnie zagwarantowac wykonawcy jak dlugo bedzie swiadczyl umowe - moze tylko 1 miesiac a moze i 12 miesiecy.
1
2016-10-21 10:46 0

M.

Marta .....

27

Spokojnie możesz zastosować art. 6a bowiem on nie wymaga uzasadnienia. Ważne, moim zdaniem, żeby przy szacowaniu wartości na pozostałe usługi ochrony i sprzątania, uwzględnić, ze zamówienia udziela się w częściach i zakwalifikować do odpowiedniego progu
Spokojnie możesz zastosować art. 6a bowiem on nie wymaga uzasadnienia. Ważne, moim zdaniem, żeby przy szacowaniu wartości na pozostałe usługi ochrony i sprzątania, uwzględnić, ze zamówienia udziela się w częściach i zakwalifikować do odpowiedniego progu
1
2016-10-21 13:02 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy