Forum


Powrót Nowe pzp art. 56

B.

Barbara .....

17

Czy Wykonawca, który wykonał na zlecenie zamawiającego dokumentację projektową w 2019 roku, która będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w postępowaniu wszczynanym w 2021 roku, będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 56 ust. 3 nowej ustawy (osoba sporządzająca opis przedmiotu zamówienia)? Jeżeli tak, to w jakim momencie (z jaką datą) skoro art. 56 ust. 6 mówi, że ma być ono złożone przed rozpoczęciem wykonywania czynności (nie po..)? Teraz jeszcze ustawa nowa nie obowiązuje, czy w związku z tym można żądać od takiego projektanta złożenia takiego oświadczenia z datą wsteczną? A jeżeli projektant odmówi złożenia oświadczenia lub już nie prowadzi działalności albo nie żyje?
Czy Wykonawca, który wykonał na zlecenie zamawiającego dokumentację projektową w 2019 roku, która będzie stanowić opis przedmiotu zamówienia na roboty budowlane w postępowaniu wszczynanym w 2021 roku, będzie zobowiązany do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 56 ust. 3 nowej ustawy (osoba sporządzająca opis przedmiotu zamówienia)? Jeżeli tak, to w jakim momencie (z jaką datą) skoro art. 56 ust. 6 mówi, że ma być ono złożone przed rozpoczęciem wykonywania czynności (nie po..)? Teraz jeszcze ustawa nowa nie obowiązuje, czy w związku z tym można żądać od takiego projektanta złożenia takiego oświadczenia z datą wsteczną? A jeżeli projektant odmówi złożenia oświadczenia lub już nie prowadzi działalności albo nie żyje?
0
2020-07-09 11:41 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 507

Należy odnieśc się do aktualnych zasad i tak wg. mnie projektant nie jest osoba zobowiązaną do takiego oświadczenia. Wykonanie projektu nie jest tożsame z przygotowaniem opisu zamówienia nawet jesli stanowi jego podstawę.
Należy odnieśc się do aktualnych zasad i tak wg. mnie projektant nie jest osoba zobowiązaną do takiego oświadczenia. Wykonanie projektu nie jest tożsame z przygotowaniem opisu zamówienia nawet jesli stanowi jego podstawę.
0
2020-07-09 12:26 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy