Forum


Powrót pełnomocnictwo elektroniczne

J.

Justyna .....

7

W przetargu powyżej progów otrzymałam od wykonawcy gwarancję należytego wykonania w formie elektronicznej. Do tego są 2 pełnomocnictwa, które upoważniają 2 osoby do podpisania powyższej gwarancji.
Pełnomocnictwa zostały podpisane przez 2 osoby, które złożyły podpis na pełnomocnictwie 10.12.2019 r. (w pełnomocnictwie jest mowa, że obowiązuje od 10.12.2019, ale nie ma terminu końcowego).
Jednej z osób składającej podpis na pełnomocnictwie 13.12.2019 skończyła się ważność podpisu. Jak dzisiaj dokonałam weryfikacji to pojawiła się informacja, że w momencie składania podpisu- był on ważny, ale teraz już nie jest.
Czy dobrze rozumiem, że uznaję takie pełnomocnictwo? Wszak znacznik czasu pokazuje mi, że dzisiaj podpis jest nieważny, ale w momencie składania go- był ważny.
W przetargu powyżej progów otrzymałam od wykonawcy gwarancję należytego wykonania w formie elektronicznej. Do tego są 2 pełnomocnictwa, które upoważniają 2 osoby do podpisania powyższej gwarancji. Pełnomocnictwa zostały podpisane przez 2 osoby, które złożyły podpis na pełnomocnictwie 10.12.2019 r. (w pełnomocnictwie jest mowa, że obowiązuje od 10.12.2019, ale nie ma terminu końcowego). Jednej z osób składającej podpis na pełnomocnictwie 13.12.2019 skończyła się ważność podpisu. Jak dzisiaj dokonałam weryfikacji to pojawiła się informacja, że w momencie składania podpisu- był on ważny, ale teraz już nie jest. Czy dobrze rozumiem, że uznaję takie pełnomocnictwo? Wszak znacznik czasu pokazuje mi, że dzisiaj podpis jest nieważny, ale w momencie składania go- był ważny.
0
2020-07-21 09:21 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 861

Słusznie pani zauważyła, pełnomocnictwo jest prawidłowe, a podpisy w momencie ich złożenia były ważne, więc całość jest ok. Brak wskazania końcowego terminu ważności pełnomocnictwa oznacza, że jest ważne do odwołania.
Słusznie pani zauważyła, pełnomocnictwo jest prawidłowe, a podpisy w momencie ich złożenia były ważne, więc całość jest ok. Brak wskazania końcowego terminu ważności pełnomocnictwa oznacza, że jest ważne do odwołania.
0
2020-07-21 09:25 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy