Forum


Powrót Status dużego przedsiębiorcy

H.

Hubert .....

20

Dzień dobry, w postępowaniu poniżej progów UE wpłynęło pytanie o następującej treści:
W związku z wymogiem ustawowym obowiązującym od 01.01.2020 r. dot. obowiązku składania oświadczeń o posiadaniu statusu dużego przedsiębiorcy jeżeli taki status jest posiadany w przypadku wygrania przetargu przez takiego przedsiębiorcę prosimy o wyrażenie zgody na dodanie do Umowy zapisu o następującej treści: ,,Wykonawca oświadcza, że posiada status
dużego przedsiębiorcy w rozumieniu art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych.”
Czy ktoś z Państwa otrzymał już takie pytanie i zawiera podobne zapisy w swoich wzorach umów ? Powinniśmy na to wyrazić zgodę i dokonać modyfikacji wzoru umowy ?
Dzień dobry, w postępowaniu poniżej progów UE wpłynęło pytanie o następującej treści: W związku z wymogiem ustawowym obowiązującym od 01.01.2020 r. dot. obowiązku składania oświadczeń o posiadaniu statusu dużego przedsiębiorcy jeżeli taki status jest posiadany w przypadku wygrania przetargu przez takiego przedsiębiorcę prosimy o wyrażenie zgody na dodanie do Umowy zapisu o następującej treści: ,,Wykonawca oświadcza, że posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu art. 4 pkt 6 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych.” Czy ktoś z Państwa otrzymał już takie pytanie i zawiera podobne zapisy w swoich wzorach umów ? Powinniśmy na to wyrazić zgodę i dokonać modyfikacji wzoru umowy ?
0
2020-07-28 13:17 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 514

To dotyczy ordynacji podatkowej, nie otrzymałem nic takiego i pewnie bym nic nie wpisywał do umowy. Dla nas nie ma to znaczenia.
To dotyczy ordynacji podatkowej, nie otrzymałem nic takiego i pewnie bym nic nie wpisywał do umowy. Dla nas nie ma to znaczenia.
0
2020-07-28 14:03 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy