Forum


Powrót zmowa wyknawców w zamówieniu poniżej 30 000 euro

M.

Monika .....

2

Dzień dobry,
W zapytaniu ofertowym wpłynęło kilka ofert. Dwie pierwsze z rankingu zostały złożone przez: 1) osobę prowadzącą działalność gospodarczą - p. A. (oferta najtańsza) 2) Sp. z o.o. którą reprezentuje ta sama p. A. (oferta druga w rankingu).
Kilka godzin po otwarciu p. A prowadząca działalność gospodarczą wystosowała pismo z informacją, że rezygnuje z udziału w postępowaniu. Pismo zostało wysłane e-mailem z adresu mającego w nazwie Sp. z o.o.
Czy w takiej sytuacji mogę "wyrzucić" z postępowania obie oferty powołując się na podejrzenie zmowy przetargowej/ zmowy cenowej? Do postępowania z uwagi na wartość zamówienie nie stosuje się Pzp.
Dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
Dzień dobry, W zapytaniu ofertowym wpłynęło kilka ofert. Dwie pierwsze z rankingu zostały złożone przez: 1) osobę prowadzącą działalność gospodarczą - p. A. (oferta najtańsza) 2) Sp. z o.o. którą reprezentuje ta sama p. A. (oferta druga w rankingu). Kilka godzin po otwarciu p. A prowadząca działalność gospodarczą wystosowała pismo z informacją, że rezygnuje z udziału w postępowaniu. Pismo zostało wysłane e-mailem z adresu mającego w nazwie Sp. z o.o. Czy w takiej sytuacji mogę "wyrzucić" z postępowania obie oferty powołując się na podejrzenie zmowy przetargowej/ zmowy cenowej? Do postępowania z uwagi na wartość zamówienie nie stosuje się Pzp. Dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
0
2020-08-03 15:18 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 859

Zmowę cenową trudno udowodnić, jak najtańszy rezygnuje a nie chcecie kolejnego to zawsze można unieważnić i jeszcze raz przeprowadzić zapytanie ofertowe.
Zmowę cenową trudno udowodnić, jak najtańszy rezygnuje a nie chcecie kolejnego to zawsze można unieważnić i jeszcze raz przeprowadzić zapytanie ofertowe.
0
2020-08-03 16:20 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy