Forum


Powrót Spełnienie Warunków w 2 postępowaniach co robić?

M.

Malwina .....

24

Dzień dobry proszę o poradę bo mam zagwostkę w 2 postępowaniach przy PN
1) transport (dowoz) dzieci niepełnosprawnych w warunku mam:
"Warunek zostanie spełniony, jeżeli w złożonych dokumentach i oświadczeniach Wykonawca jednoznacznie wykaże, że posiada właściwe, co do działalności i zakresu terytorialnego, uprawnienia do wykonywania krajowego transportu drogowego osób, zgodnie z ustawą z dnia 06.09.2001 r. o Transporcie drogowym (t.j. Dz. U z 2019 roku poz. 2140, z późn. zm.)."
Ofertę złożyła fundacja która jest zwolniona z vatu wiec super cena, ale w dokumentach dostałam oświadczenie że na podstawie art 3.1 usawy o transporcie drogowym jest zwolniona z posiadania z licencji.
czy mogę uznać że oni spełniają taki warunek -nie są w stanie wystąpić o taki dokument bo go nie potrzebują. Co należałoby zrobić nadmienię że cena tej oferty różni się od drugiej o ok. 160.000,00 i Zamawiającemu będzie brakowało byśmy realizowali to postępowanie.
Będę wdzięczna za pomoc z moich dylematach.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry proszę o poradę bo mam zagwostkę w 2 postępowaniach przy PN 1) transport (dowoz) dzieci niepełnosprawnych w warunku mam: "Warunek zostanie spełniony, jeżeli w złożonych dokumentach i oświadczeniach Wykonawca jednoznacznie wykaże, że posiada właściwe, co do działalności i zakresu terytorialnego, uprawnienia do wykonywania krajowego transportu drogowego osób, zgodnie z ustawą z dnia 06.09.2001 r. o Transporcie drogowym (t.j. Dz. U z 2019 roku poz. 2140, z późn. zm.)." Ofertę złożyła fundacja która jest zwolniona z vatu wiec super cena, ale w dokumentach dostałam oświadczenie że na podstawie art 3.1 usawy o transporcie drogowym jest zwolniona z posiadania z licencji. czy mogę uznać że oni spełniają taki warunek -nie są w stanie wystąpić o taki dokument bo go nie potrzebują. Co należałoby zrobić nadmienię że cena tej oferty różni się od drugiej o ok. 160.000,00 i Zamawiającemu będzie brakowało byśmy realizowali to postępowanie. Będę wdzięczna za pomoc z moich dylematach. Pozdrawiam serdecznie.
0
2020-08-06 12:03 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 850

ad.1 Jeśli chodzi o ten przepis cyt."Przepisów ustawy nie stosuje się do przewozu drogowego wykonywanego pojazdami samochodowymi lub zespołami pojazdów:
1)przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą - w niezarobkowym przewozie drogowym osób" - to moim zdaniem taki wykonawca nie może przystąpić do realizacji zamówienia publicznego, ponieważ wykonawca w cenie oferty powinien sobie zagwarantować zysk, a to oznacza, że za realizację usługi otrzyma wynagrodzenie, czyli będzie ją świadczył zarobkowo. Taki też pewnie wymóg postawił zamawiający, że o zamówienie może ubiegać się ktoś, kto ma licencję .
ad.1 Jeśli chodzi o ten przepis cyt."Przepisów ustawy nie stosuje się do przewozu drogowego wykonywanego pojazdami samochodowymi lub zespołami pojazdów: 1)przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą - w niezarobkowym przewozie drogowym osób" - to moim zdaniem taki wykonawca nie może przystąpić do realizacji zamówienia publicznego, ponieważ wykonawca w cenie oferty powinien sobie zagwarantować zysk, a to oznacza, że za realizację usługi otrzyma wynagrodzenie, czyli będzie ją świadczył zarobkowo. Taki też pewnie wymóg postawił zamawiający, że o zamówienie może ubiegać się ktoś, kto ma licencję .
0
2020-08-06 13:23 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy