Forum


Powrót Referencje dla podwykonawcy od wykonawcy generalnego

M.

Malwina .....

10

Dzień dobry,
jako Wykonawca jesteśmy zobowiązani przedłożyć referencje w postępowaniu na usługę remontu maszyny.

I teraz referencje, które posiadamy, otrzymaliśmy od generalnego wykonawcy, dla którego byliśmy podwykonawcą, ale w treści referencji jest zapis, że "braliśmy udział w wykonaniu zamówienia (dokładnie remontu maszyny)" a nie, że należycie go wykonaliśmy.

Czy w referencje w takiej formie - z tym zapisem - Zamawiający uzna?
Czy potwierdzają one fakt wykonania tego zamówienia?
Czy w ogóle jako podwykonawca wystarczą nam referencje od generalnego wykonawcy, czy musimy się zgłosić do Zamawiającego?
Moim zdaniem generalny wykonawca może nam je wystawić, ale ten zapis budzi moje wątpliwości.
Dzień dobry, jako Wykonawca jesteśmy zobowiązani przedłożyć referencje w postępowaniu na usługę remontu maszyny. I teraz referencje, które posiadamy, otrzymaliśmy od generalnego wykonawcy, dla którego byliśmy podwykonawcą, ale w treści referencji jest zapis, że "braliśmy udział w wykonaniu zamówienia (dokładnie remontu maszyny)" a nie, że należycie go wykonaliśmy. Czy w referencje w takiej formie - z tym zapisem - Zamawiający uzna? Czy potwierdzają one fakt wykonania tego zamówienia? Czy w ogóle jako podwykonawca wystarczą nam referencje od generalnego wykonawcy, czy musimy się zgłosić do Zamawiającego? Moim zdaniem generalny wykonawca może nam je wystawić, ale ten zapis budzi moje wątpliwości.
0
2020-08-07 12:10 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 872

Najlepiej niech generalny wykonawca wam wystawi referencje, z informacją co wykonaliście i że usługa była wykonana należycie.
Najlepiej niech generalny wykonawca wam wystawi referencje, z informacją co wykonaliście i że usługa była wykonana należycie.
0
2020-08-07 12:16 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy