Forum


Powrót Zmiana formularza.

A.

Anna .....

6

Czy wykonawca ma prawo dopisać sobie samodzielnie pozycje w formularzu cenowo - ofertowym??
Formularz zawierał dwie pozycje.
Do pierwszej pozycji zamawiający dopuścił alternatywna opcje ( zapisał to pod pakietem: w poz. 1 zamawiający dopuszcza zamiennie....)
Wykonawca w pozycji 1 wpisał w każdej kolumnie nie "dotyczy" i dodał sobie pozycje nr 3 wpisując produkt alternatywny dopuszczony j/w.
Dodam jeszcze, że ostatnia kolumna formularza brzmi:
"Jeśli dotyczy - nazwa (opis) wyrobu dopuszczonego przez Zamawiającego " Jeśli jest to dopuszczenie na podstawie pytań to prosimy jeszcze o dopisanie nr pytania.
Co z tym fantem zrobić ???
Jakby tego było mało ten wykonawca złożył pierwsza ofertę PRZEZ MAILA!!! wiec zapoznaliśmy się z cenami długo przed terminem otwarcia.
Następnie tuż przed otwarciem złożył ofertę z zapisem "zmiana" przez operatora pocztowego w formie pisemnej.
Proszę o pomoc ewentualnie o pytania :)
Czy wykonawca ma prawo dopisać sobie samodzielnie pozycje w formularzu cenowo - ofertowym?? Formularz zawierał dwie pozycje. Do pierwszej pozycji zamawiający dopuścił alternatywna opcje ( zapisał to pod pakietem: w poz. 1 zamawiający dopuszcza zamiennie....) Wykonawca w pozycji 1 wpisał w każdej kolumnie nie "dotyczy" i dodał sobie pozycje nr 3 wpisując produkt alternatywny dopuszczony j/w. Dodam jeszcze, że ostatnia kolumna formularza brzmi: "Jeśli dotyczy - nazwa (opis) wyrobu dopuszczonego przez Zamawiającego " Jeśli jest to dopuszczenie na podstawie pytań to prosimy jeszcze o dopisanie nr pytania. Co z tym fantem zrobić ??? Jakby tego było mało ten wykonawca złożył pierwsza ofertę PRZEZ MAILA!!! wiec zapoznaliśmy się z cenami długo przed terminem otwarcia. Następnie tuż przed otwarciem złożył ofertę z zapisem "zmiana" przez operatora pocztowego w formie pisemnej. Proszę o pomoc ewentualnie o pytania :)
0
2020-09-03 08:56 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 615

Jak rozumiem postępowanie pow. 30 tys. Euro? Więc oferta złozona przez e-mail nie jest stricte prawa PZP ofertą, gdyż złozono ją nie prawidłowo a co za tym idzie nie można dokonać jej zmiany mimo, że ta zmiana została złożona prawidłowo.
Jak rozumiem postępowanie pow. 30 tys. Euro? Więc oferta złozona przez e-mail nie jest stricte prawa PZP ofertą, gdyż złozono ją nie prawidłowo a co za tym idzie nie można dokonać jej zmiany mimo, że ta zmiana została złożona prawidłowo.
0
2020-09-03 09:01 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy