Forum


Powrót Grupa kapitałowa

A.

Anna .....

6

Wykonawca złożył w postępowaniu krajowym, hybrydowym ofertę w formie pisemnej. W terminie przesłał mailem oświadczenie o grupie kapitałowej (skan jpg)
Do tej pory nie otrzymaliśmy oryginału.
Chcę go wezwać z art 26.3 - czy pisać mu na wezwaniu ze nie otrzymaliśmy oryginału czy nie podnosić tej kwestii i zostać tylko przy suchym wezwaniu??
Czy to, że w SIWZ nie ma zapisu że za skanem musi iść oryginał jest jakimś problemem ??
Bardzo proszę o pomoc
Wykonawca złożył w postępowaniu krajowym, hybrydowym ofertę w formie pisemnej. W terminie przesłał mailem oświadczenie o grupie kapitałowej (skan jpg) Do tej pory nie otrzymaliśmy oryginału. Chcę go wezwać z art 26.3 - czy pisać mu na wezwaniu ze nie otrzymaliśmy oryginału czy nie podnosić tej kwestii i zostać tylko przy suchym wezwaniu?? Czy to, że w SIWZ nie ma zapisu że za skanem musi iść oryginał jest jakimś problemem ?? Bardzo proszę o pomoc
0
2020-09-23 08:10 0

M.

Malwina .....

10

Jeżeli ofertę złożył tylko ten jeden wykonawca, to przyjęłabym to oświadczenie.
Jeżeli było więcej ofert, to sugerowałabym się oświadczeniami innych - jeśli nie należą z tym wykonawcą do grupy kapitałowej, to też bym przyjęła.
Poza tym, chyba w ogóle przyjęłabym tylko skan bez oryginału.

A na czym polega postępowanie hybrydowe?
Jeżeli ofertę złożył tylko ten jeden wykonawca, to przyjęłabym to oświadczenie. Jeżeli było więcej ofert, to sugerowałabym się oświadczeniami innych - jeśli nie należą z tym wykonawcą do grupy kapitałowej, to też bym przyjęła. Poza tym, chyba w ogóle przyjęłabym tylko skan bez oryginału. A na czym polega postępowanie hybrydowe?
0
2020-09-23 08:18 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy