Forum


Powrót Przetarg na usługę szkoleniową, a wyłączenie podwykonawstwa w całości - czy można?

K.

Katarzyna .....

3

Zamawiający robi przetarg na usługę szkoleniową, której przedmiotem jest przygotowanie Zamawiającego do zmian organizacyjnych (przygotowanie wewnętrznych regulacji, raportów, szkolenia dla pracowników itp.). Zamawiający chce, aby do zamówienia skierowana była jedna osoba. Zamawiający też chce wyłączyć podwykonawstwo w całości.
W warunkach udziału Zamawiający wskazuje tylko na doświadczenie i wykształcenie tej osoby, która zamówienie wykona.
Czy można wyłączyć podwykonawstwo w całości? Jeżeli je dopuszczę i wykonawca z zapisu skorzysta to w całości podzleci pracę podwykonawcy.
Rozumiem, że w przypadku wyłączenia możliwości zlecenia podwykonania, zastosowania nie będzie miał też art. 22a, bo jako Warunki udziału Zamawiający wskazuje tylko na doświadczenie i wykształcenie tej osoby, która zamówienie wykona?
A może można uznać, że jest to usługa "nietypowa" i zastrzec tego podwykonawcę?
Zamawiający robi przetarg na usługę szkoleniową, której przedmiotem jest przygotowanie Zamawiającego do zmian organizacyjnych (przygotowanie wewnętrznych regulacji, raportów, szkolenia dla pracowników itp.). Zamawiający chce, aby do zamówienia skierowana była jedna osoba. Zamawiający też chce wyłączyć podwykonawstwo w całości. W warunkach udziału Zamawiający wskazuje tylko na doświadczenie i wykształcenie tej osoby, która zamówienie wykona. Czy można wyłączyć podwykonawstwo w całości? Jeżeli je dopuszczę i wykonawca z zapisu skorzysta to w całości podzleci pracę podwykonawcy. Rozumiem, że w przypadku wyłączenia możliwości zlecenia podwykonania, zastosowania nie będzie miał też art. 22a, bo jako Warunki udziału Zamawiający wskazuje tylko na doświadczenie i wykształcenie tej osoby, która zamówienie wykona? A może można uznać, że jest to usługa "nietypowa" i zastrzec tego podwykonawcę?
0
2020-09-25 12:31 0

J.

Justyna .....

Fachowiec 628

Jaka jest wartość Pani zamówienia? Jeżeli jest to postępowanie w trybie PZP to można zastrzec obowiązek wykonania kluczowych części zamówienia przez zamawiającego (art. 36a ust. 1). Ale nie wydaje mi się żeby musiała Pani to postępowanie robić w trybie pzp (zwolnienie ze względu na wartość zamówienia lub z uwagi na usługi społeczne?)
Jaka jest wartość Pani zamówienia? Jeżeli jest to postępowanie w trybie PZP to można zastrzec obowiązek wykonania kluczowych części zamówienia przez zamawiającego (art. 36a ust. 1). Ale nie wydaje mi się żeby musiała Pani to postępowanie robić w trybie pzp (zwolnienie ze względu na wartość zamówienia lub z uwagi na usługi społeczne?)
0
2020-09-25 12:43 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy