Forum


Powrót DODATKOWE ŚRODKI, A PLAN ZAMÓWIEŃ I WYBÓR PROCEDURY

K.

Katarzyna .....

3

W przypadku, gdy Zamawiający zaplanował w danym roku zakupy danego rodzaju na kwotę np. 50k i je zrealizował, po czym dostał ekstra 200k, rozumiem, że robi PN w procedurze krajowej i jest git.
A jeżeli dostaje jeszcze dodatkowe 100k na ten sam przedmiot zamówienia, jak go udzielić?
1) Również w przetargu
2) Bez zastosowania pzp
Moim zdaniem w przetargu, jeżeli ten pierwszy jeszcze nie został wszczety, ale jezeli ogłoszenie już wisi?
W jakim momencie uznalibyście, że może zrobić na wewnetrznym regulaminie, dopiero gdy umowy z przetargu zostały już podpisane i po tym dostałby dodatkowe środki?
Kojarzycie jakieś opinie UZP itp. w tej tematyce?
W przypadku, gdy Zamawiający zaplanował w danym roku zakupy danego rodzaju na kwotę np. 50k i je zrealizował, po czym dostał ekstra 200k, rozumiem, że robi PN w procedurze krajowej i jest git. A jeżeli dostaje jeszcze dodatkowe 100k na ten sam przedmiot zamówienia, jak go udzielić? 1) Również w przetargu 2) Bez zastosowania pzp Moim zdaniem w przetargu, jeżeli ten pierwszy jeszcze nie został wszczety, ale jezeli ogłoszenie już wisi? W jakim momencie uznalibyście, że może zrobić na wewnetrznym regulaminie, dopiero gdy umowy z przetargu zostały już podpisane i po tym dostałby dodatkowe środki? Kojarzycie jakieś opinie UZP itp. w tej tematyce?
0
2020-10-01 14:45 0

W.

Wojciech .....

Fachowiec 647

Jeśli faktycznie dodatkowe otrzymano po rozpoczęciu poprzedniego to stosowałbym to jako osobne postępowanie. Warunek - napewno po ogłoszeniu.
Jeśli faktycznie dodatkowe otrzymano po rozpoczęciu poprzedniego to stosowałbym to jako osobne postępowanie. Warunek - napewno po ogłoszeniu.
0
2020-10-01 15:18 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy