Forum


Powrót Odwrócony VAT

P.

Paulina .....

0

Jak jest z tym odwróconym vatem? 1 listopada 2019 ustawa o podatku od towarów została zmieniona i podatek odwrócony został zamieniony na mechanizm podzielonej płatności, ale w naszej ustawie art. 91 ust. 3a pozostał taki sam jak był. Zgodnie z nowym brzmieniem ustawy o podatku od towarów i usług, w przypadku gdy oferta zawierać będzie towary lub usługi wymienione w załączniku nr 15 do ustawy, to po stronie zamawiającego nie powstanie obowiązek podatkowy, a więc art. 91 ust. 3a nie znajdzie zastosowania. A co z tymi towarami i usługami, które nie są wymienione w tym załączniku? Dział finansów twierdzi, że absolutnie podatek odwrócony nie istnieje, ale dlaczego jest ten załącznik i nasza ustawa pozostawiła art. 91 ust. 3a bez zmian?
A drugie pytanie, czy przygotowując dokumentację przetargową wprowadzacie na sztywno pytanie w zakresie odwróconego vatu aby wykonawca się określił zgodnie właśnie z 91 ust. 3a?
Jak jest z tym odwróconym vatem? 1 listopada 2019 ustawa o podatku od towarów została zmieniona i podatek odwrócony został zamieniony na mechanizm podzielonej płatności, ale w naszej ustawie art. 91 ust. 3a pozostał taki sam jak był. Zgodnie z nowym brzmieniem ustawy o podatku od towarów i usług, w przypadku gdy oferta zawierać będzie towary lub usługi wymienione w załączniku nr 15 do ustawy, to po stronie zamawiającego nie powstanie obowiązek podatkowy, a więc art. 91 ust. 3a nie znajdzie zastosowania. A co z tymi towarami i usługami, które nie są wymienione w tym załączniku? Dział finansów twierdzi, że absolutnie podatek odwrócony nie istnieje, ale dlaczego jest ten załącznik i nasza ustawa pozostawiła art. 91 ust. 3a bez zmian? A drugie pytanie, czy przygotowując dokumentację przetargową wprowadzacie na sztywno pytanie w zakresie odwróconego vatu aby wykonawca się określił zgodnie właśnie z 91 ust. 3a?
0
2020-10-06 18:53 0

J.

Justyna .....

Fachowiec 537

art. 91 ust. 3a pozostał, ponieważ może mieć zastosowanie w przypadku Wykonawców zagranicznych
art. 91 ust. 3a pozostał, ponieważ może mieć zastosowanie w przypadku Wykonawców zagranicznych
0
2020-10-07 07:25 4
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy