Forum


Powrót Wykonawca nie podpisze umowy, co dalej?

W.

Wioleta .....

2

Dzień dobry,
nie wiem czy taki wątek już był, ale zadam Państwu pytanie, które zadała mi koleżanka (a ja jestem świeżynką w ZP o nie umiałam pomóc).
Co zrobić w sytuacji, gdy oferent został wybrany, umowa do niego wysłana, a on przysyła informację, że nie podpisze umowy. Wadium zostało zwrócone wszystkim oferentom i TZO też się skończył.
Poradźcie co robić?
Dzień dobry, nie wiem czy taki wątek już był, ale zadam Państwu pytanie, które zadała mi koleżanka (a ja jestem świeżynką w ZP o nie umiałam pomóc). Co zrobić w sytuacji, gdy oferent został wybrany, umowa do niego wysłana, a on przysyła informację, że nie podpisze umowy. Wadium zostało zwrócone wszystkim oferentom i TZO też się skończył. Poradźcie co robić?
0
2020-10-23 10:04 0

J.

Justyna .....

Fachowiec 1397

Zamawiający powinien zadbać o to żeby wybrany Wykonawca podpisał umowę w trakcie związania ofertą. Jeżeliby nie podpisał to byłaby podstawa do zatrzymania wadium. Teraz kiedy już jest po upływie TZO i wadia zostały zwrócone nic już nie można zrobić. Trzeba ogłosić nowe postępowanie.
Zamawiający powinien zadbać o to żeby wybrany Wykonawca podpisał umowę w trakcie związania ofertą. Jeżeliby nie podpisał to byłaby podstawa do zatrzymania wadium. Teraz kiedy już jest po upływie TZO i wadia zostały zwrócone nic już nie można zrobić. Trzeba ogłosić nowe postępowanie.
0
2020-10-23 10:19 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy