Forum


Powrót Wskazanie w SIWZ maksymalnej wartości poszczególnych pozycji zamówienia?

K.

Katarzyna .....

3

Zamawiający dostał środki na potrzeby bieżące do wykorzystania, ale nie są to środki inwestycyjne (zakupy pow. 10 k zł)
Chce dokonać zakupów IT. Jest obawa, że wartość poszczególnych pozycji zamówienia przekroczy 10k zł. Jeżeli te kwoty zostaną wyodrębnione na fakturze, nie będzie można jej zapłacić.
Co sądzicie o zastrzeżeniu w SIWZ, że wartość poszczególnych elementów zamówienia nie może przekraczać 10k za sztukę ze względu na to, że Zamawiający dokonuje zakupu ze środków na zakupy bieżące? Stosujecie takie zapisy?
I co w przypadku, gdy dam taki zapis, a ktoś dany przedmiot wyceni na 10100 zł? Odrzucić ofertę jako niezgodną z SIWZ?
Ja tego jakoś nie widzę.
Zamawiający dostał środki na potrzeby bieżące do wykorzystania, ale nie są to środki inwestycyjne (zakupy pow. 10 k zł) Chce dokonać zakupów IT. Jest obawa, że wartość poszczególnych pozycji zamówienia przekroczy 10k zł. Jeżeli te kwoty zostaną wyodrębnione na fakturze, nie będzie można jej zapłacić. Co sądzicie o zastrzeżeniu w SIWZ, że wartość poszczególnych elementów zamówienia nie może przekraczać 10k za sztukę ze względu na to, że Zamawiający dokonuje zakupu ze środków na zakupy bieżące? Stosujecie takie zapisy? I co w przypadku, gdy dam taki zapis, a ktoś dany przedmiot wyceni na 10100 zł? Odrzucić ofertę jako niezgodną z SIWZ? Ja tego jakoś nie widzę.
0
2020-10-23 14:11 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 512

Parę lat temu, gdy ŚT wynosił 3500 Pln taki zapis wprowadziłam do SIWZ. Dokumentacja była sprawdzana nikt nie podniósł trego tematu. Jednak w przetragu każda oferta miała wyceniony sprzet jednostkowy poniżej 3500 więc nie podejmowałam żadnych kroków.
Możliwe ze wykonawcy tak kalkulowali ceny jednostkowe - jedne troche obniżając inne podnosząc aby nie nie doprowdzic do problemu
Parę lat temu, gdy ŚT wynosił 3500 Pln taki zapis wprowadziłam do SIWZ. Dokumentacja była sprawdzana nikt nie podniósł trego tematu. Jednak w przetragu każda oferta miała wyceniony sprzet jednostkowy poniżej 3500 więc nie podejmowałam żadnych kroków. Możliwe ze wykonawcy tak kalkulowali ceny jednostkowe - jedne troche obniżając inne podnosząc aby nie nie doprowdzic do problemu
0
2020-10-23 16:09 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy