Forum

Powrót Brak podpisu kwalifikowanego w ofercie poniżej 30 000

M.

Małgorzata .....

2

Witam. Dziś miałam otwarcie ofert w postępowaniu na dostawę energii poniżej 30 000. W zapytaniu ofertowym dopuściłam składanie ofert za pomocą poczty elektronicznej. Jednocześnie zawarłam w nim zapis "W przypadku składania oferty w postaci elektronicznej (w szczególności w formatach .pdf., .doc., .docx., .rtf., lub .odti) powinna być ona opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym." W postępowaniu wpłynęły dwie oferty za pomocą poczty elektronicznej. Jedna oferta jest podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym a druga zawiera tylko skan oferty bez kwalifikowanego podpisu. Czy mam odrzucić taką ofertę (bez podpisu kwalifikowanego). W zapytaniu mam zapis, że oferty we wstępnej ocenie zostaną sprawdzone pod względem kompletności oraz spełniania wymogów formalnych.
Oferty nie spełniające wymogów formalnych zostaną odrzucone, o czym zamawiający powiadomi Wykonawcę podając uzasadnienie. Zamawiający nie odpowiada za braki formalne ofert oraz ich skutek.
Witam. Dziś miałam otwarcie ofert w postępowaniu na dostawę energii poniżej 30 000. W zapytaniu ofertowym dopuściłam składanie ofert za pomocą poczty elektronicznej. Jednocześnie zawarłam w nim zapis "W przypadku składania oferty w postaci elektronicznej (w szczególności w formatach .pdf., .doc., .docx., .rtf., lub .odti) powinna być ona opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym." W postępowaniu wpłynęły dwie oferty za pomocą poczty elektronicznej. Jedna oferta jest podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym a druga zawiera tylko skan oferty bez kwalifikowanego podpisu. Czy mam odrzucić taką ofertę (bez podpisu kwalifikowanego). W zapytaniu mam zapis, że oferty we wstępnej ocenie zostaną sprawdzone pod względem kompletności oraz spełniania wymogów formalnych. Oferty nie spełniające wymogów formalnych zostaną odrzucone, o czym zamawiający powiadomi Wykonawcę podając uzasadnienie. Zamawiający nie odpowiada za braki formalne ofert oraz ich skutek.
0
2020-10-30 12:36 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 424

W zamówieniach poniżej 30000€ mozna więcej niz w tych określonych w Pzp. Jednak mimo ze można więcej nie oznacza to że zamawiający może robić wbrew warunkom zamówienia które zamieścił zamwiający w zapytaniu lub w przepisach KC. Jeżeli zapisaliści że "Oferty nie spełniające wymogów formalnych zostaną odrzucone, o czym zamawiający powiadomi Wykonawcę podając uzasadnienie." to należy tak postapić.
W zamówieniach poniżej 30000€ mozna więcej niz w tych określonych w Pzp. Jednak mimo ze można więcej nie oznacza to że zamawiający może robić wbrew warunkom zamówienia które zamieścił zamwiający w zapytaniu lub w przepisach KC. Jeżeli zapisaliści że "Oferty nie spełniające wymogów formalnych zostaną odrzucone, o czym zamawiający powiadomi Wykonawcę podając uzasadnienie." to należy tak postapić.
0
2020-10-30 12:46 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy