Forum


Powrót aneks do umowy na podst. art.67 ust 1 pkt 1 lita)

M.

Marta .....

2

Witam,
mam dylemat w kwestii kwoty w aneksie do umowy. Czy robiąc aneks wpisuję kwotę łączną czyli np.„ Łączna wartość wynagrodzenia na rzecz Wykonawcy za świadczenie usług :" i tu wpisuję kwotę ze starej umowy +wartość umowy z aneksu? Radca twierdzi, że sumę, ale czy w ogłoszeniu o zmianie umowy publikowanym w biuletynie wpisuję również całą kwotę?
Witam, mam dylemat w kwestii kwoty w aneksie do umowy. Czy robiąc aneks wpisuję kwotę łączną czyli np.„ Łączna wartość wynagrodzenia na rzecz Wykonawcy za świadczenie usług :" i tu wpisuję kwotę ze starej umowy +wartość umowy z aneksu? Radca twierdzi, że sumę, ale czy w ogłoszeniu o zmianie umowy publikowanym w biuletynie wpisuję również całą kwotę?
0
2020-11-05 10:14 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 1389

Aneks zastępuje część treści pierwotnej umowy i w tym kontekście wystarczy zastąpić pierwotną kwotę wynagrodzenia nową wartością. W praktyce jeśli mam do czynienia z robotami dodatkowymi lub usługami dodatkowymi, to w treści aneksu z reguły wskazuję o jaką kwotę zwiększamy wynagrodzenie wykonawcy i na podstawie jakich dokumentów. Później te informacje wskazujemy w ogłoszeniu o zmianie umowy.
Aneks zastępuje część treści pierwotnej umowy i w tym kontekście wystarczy zastąpić pierwotną kwotę wynagrodzenia nową wartością. W praktyce jeśli mam do czynienia z robotami dodatkowymi lub usługami dodatkowymi, to w treści aneksu z reguły wskazuję o jaką kwotę zwiększamy wynagrodzenie wykonawcy i na podstawie jakich dokumentów. Później te informacje wskazujemy w ogłoszeniu o zmianie umowy.
0
2020-11-05 10:23 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy