Forum


Powrót Tajemnica przedsiębiorstwa - odtajnienie

H.

Hubert .....

21

Dzień dobry.
Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie podpowiedzi w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa.
W postępowaniu na RB w formule wybuduj jeden z wykonawców zastrzegł jako tajemnicę przedsiębiorstwa wykaz urządzeń kluczowych, którego wzór formularza był przygotowany przez zamawiającego. Zamawiający opisał w nim nazwę urządzenia, minimalne parametry, natomiast wykonawca miał podać nazwę i model oferowanego urządzenia, jego producenta/dostawcę oraz obiekt na którym dane urządzenie działa. Wykonawca do oferty dołączył uzasadnienie zastrzeżenia.
1. Czy zamawiający może zwrócić się do wykonawcy o wyjaśnienie uzasadnienia zastrzeżenia, gdy uznaje je za niewystarczające?
2. Czy wykaz urządzeń przygotowany przez zamawiającego może być w ogóle objęty TP?
3. Czy podejmując decyzję o odtajnieniu TP trzeba informować wykonawcę, którego oferta będzie ujawniona ?
Proszę o pomoc, ponieważ jest to dla mnie sprawa pilna.
Dzień dobry. Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie podpowiedzi w zakresie tajemnicy przedsiębiorstwa. W postępowaniu na RB w formule wybuduj jeden z wykonawców zastrzegł jako tajemnicę przedsiębiorstwa wykaz urządzeń kluczowych, którego wzór formularza był przygotowany przez zamawiającego. Zamawiający opisał w nim nazwę urządzenia, minimalne parametry, natomiast wykonawca miał podać nazwę i model oferowanego urządzenia, jego producenta/dostawcę oraz obiekt na którym dane urządzenie działa. Wykonawca do oferty dołączył uzasadnienie zastrzeżenia. 1. Czy zamawiający może zwrócić się do wykonawcy o wyjaśnienie uzasadnienia zastrzeżenia, gdy uznaje je za niewystarczające? 2. Czy wykaz urządzeń przygotowany przez zamawiającego może być w ogóle objęty TP? 3. Czy podejmując decyzję o odtajnieniu TP trzeba informować wykonawcę, którego oferta będzie ujawniona ? Proszę o pomoc, ponieważ jest to dla mnie sprawa pilna.
0
2020-11-17 08:37 0

A.

Aneta .....

Fachowiec 111

https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-dotyczace-ustawy-pzp/inne/tajemnica-przedsiebiorstwa
https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/interpretacja-przepisow/opinie-dotyczace-ustawy-pzp/inne/tajemnica-przedsiebiorstwa
0
2020-11-17 08:40 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy