Forum


Powrót umowa - co zrobić z wykonawcą

MB

Marek Biegański

0

podpisana umowa o zamówienie ppubliczne do progu unijnego i wykonawca nie rozpoczyna pracy. co zrobic z takim wykonawcą??
termin wykonania jest do połowy grudnia ale marnie to wygląda. kary za nierozpoczecie w umowie brak. macie jakis pomysł??
podpisana umowa o zamówienie ppubliczne do progu unijnego i wykonawca nie rozpoczyna pracy. co zrobic z takim wykonawcą?? termin wykonania jest do połowy grudnia ale marnie to wygląda. kary za nierozpoczecie w umowie brak. macie jakis pomysł??
0
2020-11-17 13:03 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 511

Zawsze w takich sytuacjach dobrze jest rozpocząć od komunikacji z wykonacą, jeśli to możliwe, i podjąc próby wyjaśnienia okoliczności opżnienia w rozpoczęciu prac. Nie wiem czy umowa przewiduje moment rozpoczęcia prac czy tylko zakończenia. Czy zatem można juz mówić o opóżnieniu w stosunku do postanowień umowy czy jeszcze nie.
Trzeba wystosowac do wykonawcy wezwanie do rozpoczęcia - w określonym terminie prac, gdyż grozi to nieterminowym ich zakonczeniem lub w ogóle niezralizowaniem oraz wskazac ewentualne konsekwencje
Zawsze w takich sytuacjach dobrze jest rozpocząć od komunikacji z wykonacą, jeśli to możliwe, i podjąc próby wyjaśnienia okoliczności opżnienia w rozpoczęciu prac. Nie wiem czy umowa przewiduje moment rozpoczęcia prac czy tylko zakończenia. Czy zatem można juz mówić o opóżnieniu w stosunku do postanowień umowy czy jeszcze nie. Trzeba wystosowac do wykonawcy wezwanie do rozpoczęcia - w określonym terminie prac, gdyż grozi to nieterminowym ich zakonczeniem lub w ogóle niezralizowaniem oraz wskazac ewentualne konsekwencje
0
2020-11-17 13:17 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy