Forum


Powrót oferta złożona po terminie - czy otwierać

M.

Marta .....

2

PN, poniżej progów unijnych
Czy mogę otworzyć ofertę złożoną po terminie? Znalazłam wyrok z dnia 22 listopada 2012 r., KIO 2462/12, w któym Krajowa Izba Odwoławcza zgodziła się ze stanowiskiem zamawiającego zaprezentowanym na rozprawie, że art. 84 ust. 2 ustawy Pzp nie nakazuje zwrotu oferty złożonej po upływie terminu bez jej otwierania. Z czego wynika, że otwieram i zwracam.
Jest to orzeczenie z 2012r., zastanawiam się czy dalej pozostaje aktualne.
PN, poniżej progów unijnych Czy mogę otworzyć ofertę złożoną po terminie? Znalazłam wyrok z dnia 22 listopada 2012 r., KIO 2462/12, w któym Krajowa Izba Odwoławcza zgodziła się ze stanowiskiem zamawiającego zaprezentowanym na rozprawie, że art. 84 ust. 2 ustawy Pzp nie nakazuje zwrotu oferty złożonej po upływie terminu bez jej otwierania. Z czego wynika, że otwieram i zwracam. Jest to orzeczenie z 2012r., zastanawiam się czy dalej pozostaje aktualne.
0
2020-11-20 13:56 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 434

Nie ma przepisu który by zakazywał otwarcia jak i nakazwał wykonanie tej czynności. Mozna przyjąć że otwarcie oferty po terminie wraz z innymi ofertami broni sie na tyle że w razie skutecznego odwołania wykonawcy , postepowanie może byc do uratowania. (nie powtrza sie czynności otwarcia ofert) Natomiast otwarcie takiej spóźnionej oferty po wykonaniu czynności otwarcia innych ofert uważam za nieuzasadnione
Nie ma przepisu który by zakazywał otwarcia jak i nakazwał wykonanie tej czynności. Mozna przyjąć że otwarcie oferty po terminie wraz z innymi ofertami broni sie na tyle że w razie skutecznego odwołania wykonawcy , postepowanie może byc do uratowania. (nie powtrza sie czynności otwarcia ofert) Natomiast otwarcie takiej spóźnionej oferty po wykonaniu czynności otwarcia innych ofert uważam za nieuzasadnione
0
2020-11-20 14:24 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy