Forum


Powrót Jakie dane podawać wykonawcom w celu przeprowadzenia szacunku?

K.

Katarzyna .....

2

Czy w OPZ wysyłanym do wykonawców w celu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia podajecie dane dot. warunków udziału w postepowaniu - mam tu na myśli zdolność techniczną i zawodową - posiadane wykształcenie i doświadczenie osoby wykonującej usługe. Doświadczenie później bedzie warunkiem udziału i kryterium ocen.
Zapewne od posiadanego doświadczenia zależeć bedzie cena, wiec warto podać czego sie oczekuje, a z drugiej strony czy nie ujawniam zbyt dużo informacji przed ogłoszeniem postepowania?
Po raz pierwszy robie szacunek i stad, pewnie śmieszne, pytanie. ;)
Czy w OPZ wysyłanym do wykonawców w celu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia podajecie dane dot. warunków udziału w postepowaniu - mam tu na myśli zdolność techniczną i zawodową - posiadane wykształcenie i doświadczenie osoby wykonującej usługe. Doświadczenie później bedzie warunkiem udziału i kryterium ocen. Zapewne od posiadanego doświadczenia zależeć bedzie cena, wiec warto podać czego sie oczekuje, a z drugiej strony czy nie ujawniam zbyt dużo informacji przed ogłoszeniem postepowania? Po raz pierwszy robie szacunek i stad, pewnie śmieszne, pytanie. ;)
0
2020-11-23 13:54 0

A.

Aneta .....

Fachowiec 111

Opis przedmiotu zamówienia powinien stanowić wszyskie kalkulacje z nim związane.

Kryteria oceny i warunki nie stanowią tutaj wyceny
Zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy Pzp podstawą określenia szacunkowej wartości zamówienia jest całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy bez VAT ustalone przez zamawiającego z należytą starannością. Zatem wartość zamówienia ma obejmować wszelkie koszty i dotyczyć wszystkich czynności wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia.
Opis przedmiotu zamówienia powinien stanowić wszyskie kalkulacje z nim związane. Kryteria oceny i warunki nie stanowią tutaj wyceny Zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy Pzp podstawą określenia szacunkowej wartości zamówienia jest całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy bez VAT ustalone przez zamawiającego z należytą starannością. Zatem wartość zamówienia ma obejmować wszelkie koszty i dotyczyć wszystkich czynności wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia.
0
2020-11-23 16:01 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy