Forum


Powrót POMOCY FACHOWCY :-) dostawa. zamówienie dostkowe?

A.

Aneta .....

Fachowiec 111

Na podstawie rozmów w trybie roboczym z wykonawcą pojawiła się potrzeba dokupienia dużej chłodziarki (o dużej wydajności mrożenia) dla potrzeb robienia elementów .
Zakup maszyny wstępnie był założony na kwotę 500 tys. natomiast oferent przedstawił ofertę na kwotę 300tys. netto. (byl przetarg nieogr)

koszt to 55 tysięcy takiej lodówki - jak do tego podejść ? ANEKS ? ZAMOWIENIE DODATKOWE? pomocy
Na podstawie rozmów w trybie roboczym z wykonawcą pojawiła się potrzeba dokupienia dużej chłodziarki (o dużej wydajności mrożenia) dla potrzeb robienia elementów . Zakup maszyny wstępnie był założony na kwotę 500 tys. natomiast oferent przedstawił ofertę na kwotę 300tys. netto. (byl przetarg nieogr) koszt to 55 tysięcy takiej lodówki - jak do tego podejść ? ANEKS ? ZAMOWIENIE DODATKOWE? pomocy
0
2020-12-04 14:57 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 511

Najlepiej byłoby zastosowac aneks w oparciu o art 144 ust 1 pkt 3. - warunek musicie ocenic , czy działając z należyta starannjościa mogliście przewidzić poptrzebe zakupu lodówki czy też jej zakup obiektywnie nie był do przewidzenia.
lub art 144 ust 1 pkt 2 Tu tez trzeba dokonac analizy spełniania warunków w szczególności zawartych w lit a) i b)
Najlepiej byłoby zastosowac aneks w oparciu o art 144 ust 1 pkt 3. - warunek musicie ocenic , czy działając z należyta starannjościa mogliście przewidzić poptrzebe zakupu lodówki czy też jej zakup obiektywnie nie był do przewidzenia. lub art 144 ust 1 pkt 2 Tu tez trzeba dokonac analizy spełniania warunków w szczególności zawartych w lit a) i b)
0
2020-12-04 16:13 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy