Forum


Powrót szacowanie zamówienia - grupowy zakup

A.

Anna .....

1

Cześć,
planuję organizację zamówienia grupowego dla różnych rodzajów zamawiających (niektórzy to art.3 ust.1, pozostali art.3 ust.3).
1. Według jakich kwot progowych powinnam przygotować szacunek? Powinnam odnieść się do kwoty 139 000?
2. Postępowanie ogłoszone będzie w grudniu a umowa zawarta w styczniu. Czyli jeśli zamawiający robił już w tym roku postępowanie UE to kolejne tez powinno być zawarte jako UE, mimo, że umowa bedzie zawarta w styczniu i finanse będą regulowane w 2021?

Pozdrawiam!
Cześć, planuję organizację zamówienia grupowego dla różnych rodzajów zamawiających (niektórzy to art.3 ust.1, pozostali art.3 ust.3). 1. Według jakich kwot progowych powinnam przygotować szacunek? Powinnam odnieść się do kwoty 139 000? 2. Postępowanie ogłoszone będzie w grudniu a umowa zawarta w styczniu. Czyli jeśli zamawiający robił już w tym roku postępowanie UE to kolejne tez powinno być zawarte jako UE, mimo, że umowa bedzie zawarta w styczniu i finanse będą regulowane w 2021? Pozdrawiam!
0
2020-12-07 11:34 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 511

ad1) nie da sie zrobic postepowania stosując częśiowo przepisy dla jednego progu a częściowo dla drugiego Nie spotkałam sie z taka sytuacja ale radziałabym wybrac bezpieczna stronę tj jesli w ramach tego postepowania sa takie dla których przepisy UE staosujemy od wartości 139 tys € i takie dla których próg ten wynosi 214 tys€ to dla całości zamówienia odnosiłabym sie do kwoty 139 000€.
ad2) jesli wcześniejsze zamówienie było liczone odrębnie tj nie uwzględniało tego planowanego, to ich wartości teraz juz nie łączymy i dla nowego zamówienia liczymy odrębna wartość. Zatem, bez wpływu na tą wartość pozostaje to czy wcześniejsze było w trybie PL czy UE.
ad1) nie da sie zrobic postepowania stosując częśiowo przepisy dla jednego progu a częściowo dla drugiego Nie spotkałam sie z taka sytuacja ale radziałabym wybrac bezpieczna stronę tj jesli w ramach tego postepowania sa takie dla których przepisy UE staosujemy od wartości 139 tys € i takie dla których próg ten wynosi 214 tys€ to dla całości zamówienia odnosiłabym sie do kwoty 139 000€. ad2) jesli wcześniejsze zamówienie było liczone odrębnie tj nie uwzględniało tego planowanego, to ich wartości teraz juz nie łączymy i dla nowego zamówienia liczymy odrębna wartość. Zatem, bez wpływu na tą wartość pozostaje to czy wcześniejsze było w trybie PL czy UE.
0
2020-12-07 11:49 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy