Forum


Powrót RNC

N.

Nina .....

8

Witam, czy w opisanej poniżej sytuacji, mogę odstąpić od wzywania do wyjaśnień RNC.
Przetarg nieograniczony (krajowy) Zakup energii elektrycznej. Merytoryczni oszacowali wartość zamówienia na 800 tyś., po otwarci ofert okazało się , że 4 firmy złożyły oferty do 400 tyś brutto. W mojej ocenie mamy przeszacowany przedmiot zamówienia.
Witam, czy w opisanej poniżej sytuacji, mogę odstąpić od wzywania do wyjaśnień RNC. Przetarg nieograniczony (krajowy) Zakup energii elektrycznej. Merytoryczni oszacowali wartość zamówienia na 800 tyś., po otwarci ofert okazało się , że 4 firmy złożyły oferty do 400 tyś brutto. W mojej ocenie mamy przeszacowany przedmiot zamówienia.
0
2020-12-09 13:16 0

M.

Magdalena .....

14

W mojej ocenie również. Ale trzeba udokumentować błąd w szacowaniu np. notatką, gdzie merytoryczni się do tego odniosą. Bo to ich zadaniem jest w tym momencie sprawdzenie, czy nie popełnili błędu (z Pani pkt widzenia RNC zgodnie z uPzp zachodzi).
W mojej ocenie również. Ale trzeba udokumentować błąd w szacowaniu np. notatką, gdzie merytoryczni się do tego odniosą. Bo to ich zadaniem jest w tym momencie sprawdzenie, czy nie popełnili błędu (z Pani pkt widzenia RNC zgodnie z uPzp zachodzi).
0
2020-12-09 13:28 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy