Forum


Powrót Zaświadczenia z KRK

P.

Przemysław .....

1

Witam,
Mam pytanie, czy w zamówieniach na sprzątanie wymagacie przedkładania zaświadczeń o niekaralności osób skierowanych do realizacji zamówienia. Inspektor ochrony danych osobowych w mojej jednostce stoi na stanowisko, powołując się na opinię UODO, że nie mamy podstawy prawnej do pobierania ani zaświadczenia ani oświadczenia w tej sprawie. Kierownik komórki która zajmuje się nadzorowaniem usługi sprzątania, naciska żeby takie dokumenty zbierać, gdyż boi się wpuszczać do budynku w którym są przechowywane wrażliwe dane, osoby karane. Jak to wygląda u was, lub jak zapatrujecie się na taką sytuację?
Witam, Mam pytanie, czy w zamówieniach na sprzątanie wymagacie przedkładania zaświadczeń o niekaralności osób skierowanych do realizacji zamówienia. Inspektor ochrony danych osobowych w mojej jednostce stoi na stanowisko, powołując się na opinię UODO, że nie mamy podstawy prawnej do pobierania ani zaświadczenia ani oświadczenia w tej sprawie. Kierownik komórki która zajmuje się nadzorowaniem usługi sprzątania, naciska żeby takie dokumenty zbierać, gdyż boi się wpuszczać do budynku w którym są przechowywane wrażliwe dane, osoby karane. Jak to wygląda u was, lub jak zapatrujecie się na taką sytuację?
0
2020-12-11 08:32 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy