Forum


Powrót BUDŻET A OGŁOSZENIE PRZETARGU

J.

Justyna .....

5

Witam, czy mogę ogłosić przetarg w tym roku, jezeli pieniadze na jego wydatkowanie mam na przyszły rok?
drugie pytanie: zadanie mam finansowane w przyszłym roku, przetarg chciałam ogłosić do czerwca 2022 r. czy tak można? dopiero na sesji w styczniu zadanie było by przeniesione równiez na rok 2022.
Witam, czy mogę ogłosić przetarg w tym roku, jezeli pieniadze na jego wydatkowanie mam na przyszły rok? drugie pytanie: zadanie mam finansowane w przyszłym roku, przetarg chciałam ogłosić do czerwca 2022 r. czy tak można? dopiero na sesji w styczniu zadanie było by przeniesione równiez na rok 2022.
0
2020-12-11 11:26 0

K.

Karolina .....

86

Samo wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przed zatwierdzeniem planu finansowego nie jest zabronione. Z punktu widzenia dyscypliny finansów publicznych konsekwencjami obarczone jest jednak zawarcie umowy przed zapewnieniem finansowania, czyli nie można podpisać umowy jak nie ma pieniędzy w budżecie.
Można rozstrzygnąć postępowanie, ale data podpisania umowy będzie na przyszły rok.
Samo wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przed zatwierdzeniem planu finansowego nie jest zabronione. Z punktu widzenia dyscypliny finansów publicznych konsekwencjami obarczone jest jednak zawarcie umowy przed zapewnieniem finansowania, czyli nie można podpisać umowy jak nie ma pieniędzy w budżecie. Można rozstrzygnąć postępowanie, ale data podpisania umowy będzie na przyszły rok.
0
2020-12-11 12:06 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy