Forum


Powrót Szkolenia jezykowe za dofinansowanie UE

K.

Katarzyna .....

3

Zamawiający dostał środki z UE, w ramach których chciałby przeszkolić pracowników z jezyka obcego.
Środków jest za malo, aby uzyskać oferte na szkolenia dedykowane i bedzie musiał skorzystać z oferty szkolenia otwartego.
Po analizie kursów na rynku widać, że te oferty nie są za bardzo porównywalne - jeden kurs trwa 60 spotkań po 60 minut, drugi 40 spotkań po 90 minut, a trzeci 56 spotkań po 45 minut.
Zamawiajacy nie udzielał podobnego zamówienia, a jego budżet to troche ponad 20 000,00 zł (wg Rozeznania rynku z Wytycznych), wobec czego może zastosować swój regulamin - nie ma w nim podstawy do udzielenia zamówienia wybranemu wykonawcy, a oferta jednej szkoły wyjątkowo mu odpowiada tj. forma płatności, godziny szkoleń.
Jak byście to rozwiązali?
Mam wątpliwości co do rozesłania pytania do Wykonawców, którzy nie spełnią warunków z zapytania.
Zamawiający dostał środki z UE, w ramach których chciałby przeszkolić pracowników z jezyka obcego. Środków jest za malo, aby uzyskać oferte na szkolenia dedykowane i bedzie musiał skorzystać z oferty szkolenia otwartego. Po analizie kursów na rynku widać, że te oferty nie są za bardzo porównywalne - jeden kurs trwa 60 spotkań po 60 minut, drugi 40 spotkań po 90 minut, a trzeci 56 spotkań po 45 minut. Zamawiajacy nie udzielał podobnego zamówienia, a jego budżet to troche ponad 20 000,00 zł (wg Rozeznania rynku z Wytycznych), wobec czego może zastosować swój regulamin - nie ma w nim podstawy do udzielenia zamówienia wybranemu wykonawcy, a oferta jednej szkoły wyjątkowo mu odpowiada tj. forma płatności, godziny szkoleń. Jak byście to rozwiązali? Mam wątpliwości co do rozesłania pytania do Wykonawców, którzy nie spełnią warunków z zapytania.
0
2020-12-18 13:28 0

A.

Aneta .....

Fachowiec 112

trochę zawiły ten problem. Rozumiem, że aby dostać dofinansowanie treba przeprowadzić zamowienie konkurencyjne.
Stosownie do brzmienia przepisu art. 5 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający udzielający zamówienia na ww. usługi może nie stosować przepisów ustawy.
Wówacz możecie zrobić Konkurs Ofert - i wybrać spełniającego warunki udziału. Po przeprowadzonym badaniu rynku już wiadomo jakie są realia. Jeśli w regulaminie nie ma żadnych uregulowań to nalezy spojrzeć w wytyczne dofinansowania. dobrze napisane daj :-)
trochę zawiły ten problem. Rozumiem, że aby dostać dofinansowanie treba przeprowadzić zamowienie konkurencyjne. Stosownie do brzmienia przepisu art. 5 ust. 1 ustawy Pzp, zamawiający udzielający zamówienia na ww. usługi może nie stosować przepisów ustawy. Wówacz możecie zrobić Konkurs Ofert - i wybrać spełniającego warunki udziału. Po przeprowadzonym badaniu rynku już wiadomo jakie są realia. Jeśli w regulaminie nie ma żadnych uregulowań to nalezy spojrzeć w wytyczne dofinansowania. dobrze napisane daj :-)
0
2020-12-18 14:22 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy