Forum


Powrót Brak zmiany SIWZ - pomóżcie!

W.

Wioleta .....

1

Witam, kontrola chce wyjaśnień dotyczących poniższej kwestii:
na etapie postępowania zmieniałam termin wykonania umowy, zrobiłam ogłoszenie na BZP, wrzuciłam na stronę, ale nie dokonałam zmiany SIWZ... kontrolujący chcą wyjaśnienia, dlaczego najpierw nie było zmienionej SIWZ a później dopiero zmiany ogłoszenia.
Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże, jak się z tego obronić?
Witam, kontrola chce wyjaśnień dotyczących poniższej kwestii: na etapie postępowania zmieniałam termin wykonania umowy, zrobiłam ogłoszenie na BZP, wrzuciłam na stronę, ale nie dokonałam zmiany SIWZ... kontrolujący chcą wyjaśnienia, dlaczego najpierw nie było zmienionej SIWZ a później dopiero zmiany ogłoszenia. Może ktoś miał podobny przypadek i pomoże, jak się z tego obronić?
0
2020-12-21 11:48 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 512

Niestety jezeli zmieniono ogłoszenie a nie zmieniono siwz w zakresie ważnej kwesti jaka jest termin realizacji zamówienia(umowy) i ujawniono tą okoliczność po otwarciu ofert to taka rozbieżność kwalifikuje sie na uniewaznienie postepowania. Siwz i ogłoszenie może sie różnić treścią ale nie może byc rozbieżnośći w treściach merytorycznych. Termin realizacji zamówienia to zawsze bardzo ważna sprawa, która powinna byc bezwzględnie jednakowo określona zarówno w siwz jak i ogłoszeniu. Słabym argumentem na obrone jest to że równiez wykonawcy (jesli byli) tez tego nie dostrzegli. Swoja drogą czy ich oferta odnosiła sie do czasu zawartego w siwz czy do tego zmienionego w ogłoszeniu.
Niestety jezeli zmieniono ogłoszenie a nie zmieniono siwz w zakresie ważnej kwesti jaka jest termin realizacji zamówienia(umowy) i ujawniono tą okoliczność po otwarciu ofert to taka rozbieżność kwalifikuje sie na uniewaznienie postepowania. Siwz i ogłoszenie może sie różnić treścią ale nie może byc rozbieżnośći w treściach merytorycznych. Termin realizacji zamówienia to zawsze bardzo ważna sprawa, która powinna byc bezwzględnie jednakowo określona zarówno w siwz jak i ogłoszeniu. Słabym argumentem na obrone jest to że równiez wykonawcy (jesli byli) tez tego nie dostrzegli. Swoja drogą czy ich oferta odnosiła sie do czasu zawartego w siwz czy do tego zmienionego w ogłoszeniu.
0
2020-12-21 19:52 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy