Forum


Powrót Czy podzielić zamówienie na części ?

M.

Marcjanna .....

3

Dzień dobry,
PN, roboty budowlane na wykonanie chodników w 2 miejscowościach Gminy.
Miejscowość A - wartość kosztorysowa ok. 70 tys 0,257 km
Miejscowość B - wartość kosztorysowa ok. 252 tys. 0,879 km

Czy mam obowiązek podzielić zamówienie na 2 części? Szczerze wolałabym traktować to jako jedno zamówienie, które wykona jeden Wykonawca - pozostaje jednak pytanie czy takie zachowanie nie ogranicza konkurencji?

Jeśli będę wymagała wykazu wykonanych robót to mogę żądać wykazania wykonania chodnika o długości nie krótszej niż 0,250 km?

Proszę o pomoc.
Dzień dobry, PN, roboty budowlane na wykonanie chodników w 2 miejscowościach Gminy. Miejscowość A - wartość kosztorysowa ok. 70 tys 0,257 km Miejscowość B - wartość kosztorysowa ok. 252 tys. 0,879 km Czy mam obowiązek podzielić zamówienie na 2 części? Szczerze wolałabym traktować to jako jedno zamówienie, które wykona jeden Wykonawca - pozostaje jednak pytanie czy takie zachowanie nie ogranicza konkurencji? Jeśli będę wymagała wykazu wykonanych robót to mogę żądać wykazania wykonania chodnika o długości nie krótszej niż 0,250 km? Proszę o pomoc.
0
2020-12-29 11:02 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 512

Myslę ze obie wersje tj łacznego i rozdzielnego przeprowadzenia postepowania (przy zachowaniu wspólnego ustalenia wartości zamówienia sa do zaakceptowania. Wartośc jest tak niewielka jak na RB że jedno postepowanie nie eliminuje MŚP z udziału. Co do warunku jest jak najbardziej o'k jeżeli tylko jest do wykonania nie mniejsza niż wykazana długość chodnika. Oczywiście trzeba pamietac że nie tylko długość chodnika może decydować o porządanym doświadczeniu Tu decyzja nalezy do Was.
Myslę ze obie wersje tj łacznego i rozdzielnego przeprowadzenia postepowania (przy zachowaniu wspólnego ustalenia wartości zamówienia sa do zaakceptowania. Wartośc jest tak niewielka jak na RB że jedno postepowanie nie eliminuje MŚP z udziału. Co do warunku jest jak najbardziej o'k jeżeli tylko jest do wykonania nie mniejsza niż wykazana długość chodnika. Oczywiście trzeba pamietac że nie tylko długość chodnika może decydować o porządanym doświadczeniu Tu decyzja nalezy do Was.
0
2020-12-29 15:46 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy