Forum


Powrót Błąd w oświadczeniu

M.

Marcjanna .....

3

Proszę o pomoc,
przez swoją nieuwagę popełniłam błąd literowy w oświadczeniu o wykluczeniu, który nie został zauważony i powielony przez Wykonawców - otóż wpisałam tylko art. 24 ust. 5 pkt 1 pomijając pkt. 8. W SIWZ i ogłoszeniu o zamówieniu wpisałam poprawnie dwie przesłanki wykluczenia, jednak w oświadczeniu tego nie zauważyłam.
Jedno postępowanie jest już zamknięte, umowa podpisana a zadanie wykonanie. Natomiast teraz mam otwarte postępowanie, dopiero co wpłynęły oferty i przy ich sprawdzaniu rzuciło mi się to w oczy. Co mogę zrobić w tych dwóch odmiennych sytuacjach?
Niestety w tym roku mamy kontrolę z RIO i boję się, że wychwycą ten błąd.
Proszę o pomoc, przez swoją nieuwagę popełniłam błąd literowy w oświadczeniu o wykluczeniu, który nie został zauważony i powielony przez Wykonawców - otóż wpisałam tylko art. 24 ust. 5 pkt 1 pomijając pkt. 8. W SIWZ i ogłoszeniu o zamówieniu wpisałam poprawnie dwie przesłanki wykluczenia, jednak w oświadczeniu tego nie zauważyłam. Jedno postępowanie jest już zamknięte, umowa podpisana a zadanie wykonanie. Natomiast teraz mam otwarte postępowanie, dopiero co wpłynęły oferty i przy ich sprawdzaniu rzuciło mi się to w oczy. Co mogę zrobić w tych dwóch odmiennych sytuacjach? Niestety w tym roku mamy kontrolę z RIO i boję się, że wychwycą ten błąd.
0
2021-02-16 11:03 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 1522

To co zakończone to już pani nic nie zmieni, w trwającym postępowaniu wezwałbym wykonawców do złożenia poprawnego oświadczenia (lub jeżeli jest to procedura odwrócona to tego najwyżej ocenionego), w wezwaniu opisał sytuacje i dołączył nowy, poprawny formularz.
To co zakończone to już pani nic nie zmieni, w trwającym postępowaniu wezwałbym wykonawców do złożenia poprawnego oświadczenia (lub jeżeli jest to procedura odwrócona to tego najwyżej ocenionego), w wezwaniu opisał sytuacje i dołączył nowy, poprawny formularz.
0
2021-02-16 11:22 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy