Forum


Powrót dokumenty przedmiotowe

AM

Anna Masalska

0

Dzień dobry!
Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia dokumentów przedmiotowych - m. in. atestów. W ateście wskazana została nazwa produktu oferowanego przez Wykonawcę.
Atest jest prawidłowy, tzn. potwierdza spełnienie określonej normy, ale produkt w nim wymieniony nie spełnia innych wymagań zamawiającego w zakresie parametrów technicznych, o czym zamawiający dowiedział się ze źródeł rynkowych (rozmowa telefoniczna z producentem, teraz proszę o potwierdzenie pisemne tych informacji).
Co z tym fantem można zrobić? Wezwać do wyjaśnień? Co, gdy Wykonawca nieprawdziwie oświadczy, że produkt jest zgodny z wymaganiami Zamawiającego?
Dzień dobry! Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia dokumentów przedmiotowych - m. in. atestów. W ateście wskazana została nazwa produktu oferowanego przez Wykonawcę. Atest jest prawidłowy, tzn. potwierdza spełnienie określonej normy, ale produkt w nim wymieniony nie spełnia innych wymagań zamawiającego w zakresie parametrów technicznych, o czym zamawiający dowiedział się ze źródeł rynkowych (rozmowa telefoniczna z producentem, teraz proszę o potwierdzenie pisemne tych informacji). Co z tym fantem można zrobić? Wezwać do wyjaśnień? Co, gdy Wykonawca nieprawdziwie oświadczy, że produkt jest zgodny z wymaganiami Zamawiającego?
0
2021-02-18 14:27 0

M.

Mariusz .....

Fachowiec 606

Najlepiej wezwać wykonawce do złożenia wyjaśnień i zobaczyć co napisze. Później na tej podstawie podjąc decyzję co dalej. Dzięki wyjaśnieniom może wiele się wyjaśnić.
Najlepiej wezwać wykonawce do złożenia wyjaśnień i zobaczyć co napisze. Później na tej podstawie podjąc decyzję co dalej. Dzięki wyjaśnieniom może wiele się wyjaśnić.
0
2021-02-18 15:21 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy