Forum


Powrót zamówienia w których nie stosuje się ustawy

K.

Kinga .....

0

Witam
Mam takie pytanie. w tym roku zakupiłam samochód i maszyny do utrzymania dróg w kwocie 110 000 tysięcy brutto. Chcę jeszcze kupić w tym roku drugi samochód i wtedy kwota będzie prawie równa równowartości 30 000 euro. W planach mam także zakup kserokopiarki. Moje pytanie brzmi czy zakup kserokopiarki (jej wartość) muszę sumować z poprzednimi zakupami i ogłaszać na nią już przetarg bo wtedy równowartość przekroczyłaby mi 30 000 euro. czy kserokopiarkę mogę zaliczyć do materiałów biurowych i także zakupić ją poza przepisami ustawy?
Witam Mam takie pytanie. w tym roku zakupiłam samochód i maszyny do utrzymania dróg w kwocie 110 000 tysięcy brutto. Chcę jeszcze kupić w tym roku drugi samochód i wtedy kwota będzie prawie równa równowartości 30 000 euro. W planach mam także zakup kserokopiarki. Moje pytanie brzmi czy zakup kserokopiarki (jej wartość) muszę sumować z poprzednimi zakupami i ogłaszać na nią już przetarg bo wtedy równowartość przekroczyłaby mi 30 000 euro. czy kserokopiarkę mogę zaliczyć do materiałów biurowych i także zakupić ją poza przepisami ustawy?
1
2016-11-16 13:55 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 512

Zakup kserokopiarki nie łączy sie w ustaleniu wartości zamówienia z zakupem pojazdów - inne przeznaczenie przedmiotów oraz brak możliwości zakupu pojazdu i kserokopiarki u jednego wykonawcy Musi wystapic tzw tożsamość przedmiotowa, podmiotowa i czasowa , a tu nie wystąpuje ( jest bogata literatura i orzecznictwo w tej sprawie). Również kserokopiarki nie łączyłabym z materiałami biurowymi
Zakup kserokopiarki nie łączy sie w ustaleniu wartości zamówienia z zakupem pojazdów - inne przeznaczenie przedmiotów oraz brak możliwości zakupu pojazdu i kserokopiarki u jednego wykonawcy Musi wystapic tzw tożsamość przedmiotowa, podmiotowa i czasowa , a tu nie wystąpuje ( jest bogata literatura i orzecznictwo w tej sprawie). Również kserokopiarki nie łączyłabym z materiałami biurowymi
1
2016-11-16 14:13 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy