Forum


Powrót Uprawnienia budowlane

M.

Marcjanna .....

3

Zamawiający wymagał - kierownika budowy w specjalności drogowej bez ograniczeń, natomiast Wykonawca zaproponował kierownika z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń. Wykonawca załączył do dokumentów oficjalne stanowisko Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, w której wskazane jest że w czasie nadania uprawnień zaproponowanego kierownika przepisy prawa wskazywały, że może on także wykonywać samodzielne funkcje techniczne w zakresie dróg i mostów bez ograniczeń. Taki proceder dotknął wszystkich, którzy dostali swoje uprawnienia między 1995-2003.
Proszę o podpowiedź, czy mogę w takiej formie przyjąć kierownika Wykonawcy czy wezwać go do wyjaśnień. Pytanie także czy wyjaśnienia Wykonawcy wystarczą?
Zamawiający wymagał - kierownika budowy w specjalności drogowej bez ograniczeń, natomiast Wykonawca zaproponował kierownika z uprawnieniami budowlanymi do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń. Wykonawca załączył do dokumentów oficjalne stanowisko Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, w której wskazane jest że w czasie nadania uprawnień zaproponowanego kierownika przepisy prawa wskazywały, że może on także wykonywać samodzielne funkcje techniczne w zakresie dróg i mostów bez ograniczeń. Taki proceder dotknął wszystkich, którzy dostali swoje uprawnienia między 1995-2003. Proszę o podpowiedź, czy mogę w takiej formie przyjąć kierownika Wykonawcy czy wezwać go do wyjaśnień. Pytanie także czy wyjaśnienia Wykonawcy wystarczą?
0
2021-03-02 12:36 0

M.

Małgorzata .....

Fachowiec 1389

To prawda w pewnym okresie czasu jeśli ktoś posiadał uprawnienia konstrukcyjno budowlane bez ograniczeń, to te uprawnienia są równoznaczne z uprawnieniami w specjalności drogowej bez ograniczeń. Można oprzeć się na tej oficjalnej wykładni. Przy czym część osób ma też w tej kwestii indywidualne interpretacje uprawnień. Ale według mnie wystarczą te oficjalne o ile wszystko się zgadza i posiadane przez kierownika uprawnienia wpisują się w tę interpretację.
To prawda w pewnym okresie czasu jeśli ktoś posiadał uprawnienia konstrukcyjno budowlane bez ograniczeń, to te uprawnienia są równoznaczne z uprawnieniami w specjalności drogowej bez ograniczeń. Można oprzeć się na tej oficjalnej wykładni. Przy czym część osób ma też w tej kwestii indywidualne interpretacje uprawnień. Ale według mnie wystarczą te oficjalne o ile wszystko się zgadza i posiadane przez kierownika uprawnienia wpisują się w tę interpretację.
0
2021-03-02 13:09 1
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy