Forum


Powrót Zakup aparatu RTG z funduszy unijnych

M.

Małgorzata .....

2

Witam. Dostaliśmy dofinansowanie na zakup cyfrowego aparatu RTG wraz z systemami informatycznymi. W umowie o dofinansowanie nie ma mowy o dostosowaniu pomieszczenia pod to urządzenie. Czy musimy zatem robić osobne postępowanie na dostosowanie pomieszczenia (projekt budowlany i wykonanie remontu)? Czy nie możemy zrobić tak, że rozpiszemy przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczeń a po prostu za adaptacje zapłacimy poza dofinansowaniem? I jeszcze jedna sprawa. Nigdy nie robiliśmy takiego zakupu. Może ktoś z Państwa ma doświadczenie w dostawie aparatu RTG. Czy najpierw trzeba dostosować pomieszczenie i potem dostawa RTG czy najpierw dostawa RTG a potem dostosowanie pomieszczenia. Kompletnie nie wiemy od czego zacząć...Uprzejmie proszę o radę.
Witam. Dostaliśmy dofinansowanie na zakup cyfrowego aparatu RTG wraz z systemami informatycznymi. W umowie o dofinansowanie nie ma mowy o dostosowaniu pomieszczenia pod to urządzenie. Czy musimy zatem robić osobne postępowanie na dostosowanie pomieszczenia (projekt budowlany i wykonanie remontu)? Czy nie możemy zrobić tak, że rozpiszemy przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie aparatu RTG wraz z adaptacją pomieszczeń a po prostu za adaptacje zapłacimy poza dofinansowaniem? I jeszcze jedna sprawa. Nigdy nie robiliśmy takiego zakupu. Może ktoś z Państwa ma doświadczenie w dostawie aparatu RTG. Czy najpierw trzeba dostosować pomieszczenie i potem dostawa RTG czy najpierw dostawa RTG a potem dostosowanie pomieszczenia. Kompletnie nie wiemy od czego zacząć...Uprzejmie proszę o radę.
0
2021-03-02 13:46 0

P.

Piotr .....

Fachowiec 512

To co wynika z wniosku i zgodność faktyczna udzielonego zamówienia z nim zawarta to jedno.
A udzielenie zamówienia w zgodzie z Pzp na RTG to druga sprawa. Co do drugiej to miałem do czynienia kilka razy z taką dostawą, zdarzało sie, że przebudowa pomieszczenia wraz z instalacją była porównywalna z kosztami samego urządzenia.
W mojej ocenie z praktycznego punktu widzenia zasadne jest połączenie obu elementów czyli dostosowanie pomieszczenia + dostawa z montażem. Unika się w ten sposób niecelowej przebudowy pod urządzenie którego nie ma i nie wiadomo jakie będzie.
To co wynika z wniosku i zgodność faktyczna udzielonego zamówienia z nim zawarta to jedno. A udzielenie zamówienia w zgodzie z Pzp na RTG to druga sprawa. Co do drugiej to miałem do czynienia kilka razy z taką dostawą, zdarzało sie, że przebudowa pomieszczenia wraz z instalacją była porównywalna z kosztami samego urządzenia. W mojej ocenie z praktycznego punktu widzenia zasadne jest połączenie obu elementów czyli dostosowanie pomieszczenia + dostawa z montażem. Unika się w ten sposób niecelowej przebudowy pod urządzenie którego nie ma i nie wiadomo jakie będzie.
0
2021-03-04 07:58 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy