Forum


Powrót rażąco niska cena

A.

Anna .....

29

Witam,
postępowanie na obsługę szatni od 01.01.2017r., 3 oferty-należało wycenić cenę netto za 1 rbg, a następnie wyliczyć wartość brutto całego zamówienia (po przemnożeniu liczby godzin). Zamawiajacy w SIWZ miał zapis iz nalezy uwzględnic obowiązujacą od 1 stycznia 2017r. minimalna stawkę godzinową.
Czy do tych Wykonawców którzy mają wyceniona 1 rbg ponizej stawki 13 zł. nalezy pisać wyjasnienie rażąco nskiej ceny (w SIWZ Zamawiajacy miał również zapis, ze wymaga zatrudnienia o pracę).
Witam, postępowanie na obsługę szatni od 01.01.2017r., 3 oferty-należało wycenić cenę netto za 1 rbg, a następnie wyliczyć wartość brutto całego zamówienia (po przemnożeniu liczby godzin). Zamawiajacy w SIWZ miał zapis iz nalezy uwzględnic obowiązujacą od 1 stycznia 2017r. minimalna stawkę godzinową. Czy do tych Wykonawców którzy mają wyceniona 1 rbg ponizej stawki 13 zł. nalezy pisać wyjasnienie rażąco nskiej ceny (w SIWZ Zamawiajacy miał również zapis, ze wymaga zatrudnienia o pracę).
1
2016-11-18 07:26 0

J.

Joanna .....

0

Fajnie, że pada takie pytanie:). Mam podobny problem z ochroną fizyczna obiektu. Szykujemy sie do postępowania i teraz sądujemy jak obliczyć wartość szacunkową uwzględniając właśnie min stawkę wynagrodzenia:(.
Z tego co sama uważam, to stawka 13 jest za mała. Do niej muszą być doliczone np. zusy i zysk wykonawcy. Czyli stawka powinna oscylować koło kwoty 17,60. Myśle, że należy zgodnie z procedurą pisać o wyjaśnienie. Ale dalej idąc, jakie będzie wyjaśnienie? Poczekam na podpowiedzi innych.
Fajnie, że pada takie pytanie:). Mam podobny problem z ochroną fizyczna obiektu. Szykujemy sie do postępowania i teraz sądujemy jak obliczyć wartość szacunkową uwzględniając właśnie min stawkę wynagrodzenia:(. Z tego co sama uważam, to stawka 13 jest za mała. Do niej muszą być doliczone np. zusy i zysk wykonawcy. Czyli stawka powinna oscylować koło kwoty 17,60. Myśle, że należy zgodnie z procedurą pisać o wyjaśnienie. Ale dalej idąc, jakie będzie wyjaśnienie? Poczekam na podpowiedzi innych.
1
2016-11-18 07:57 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy