Forum


Powrót ekspoatacja wodociagu i kanalizacji w gminie

J.

Justyna .....

5

witam,
zwracam się z zapytaniem czy do gminy należy ogłoszenie przetargu na eksploatacje wodociągu i kanalizacji? jak szacować wartość zamówienia? czy ktoś ma przykład specyfikacji.
witam, zwracam się z zapytaniem czy do gminy należy ogłoszenie przetargu na eksploatacje wodociągu i kanalizacji? jak szacować wartość zamówienia? czy ktoś ma przykład specyfikacji.
1
2016-11-22 11:01 0

D.

Dominik .....

2

Po pierwsze - kto do tej pory był operatorem obu sieci? Kto jest ich właścicielem? Jeśli gmina, a ma zamiar powierzyć zarządzaniem sieciami wod-kan podmiotowi zewnętrznemu to jak najbardziej ciąży na niej obowiązek ogłoszenia postępowania przetargowego z wszystkimi tego konsekwencjami. Tj. sporządzeniem SIWZ, ogłoszeniem stosownie do art. 11 ustawy PZP, a także wyborem wykonawcy.
Co do szacowania - to zakładam, że gmina posiada stosowne służby techniczne, które są kompetentne w tej materii i to one powinne dokonać szacunku na podstawie danych z roku poprzedniego tzn. wg mnie należałoby uwzględnić koszty pozyskania i dostarczania wody, zrzutu ścieków, energii elektrycznej np w oczyszczalniach, przepompowniach i innych. Ale jak już pisałem- dane takie zazwyczaj są w gestii służb technicznych.
Po pierwsze - kto do tej pory był operatorem obu sieci? Kto jest ich właścicielem? Jeśli gmina, a ma zamiar powierzyć zarządzaniem sieciami wod-kan podmiotowi zewnętrznemu to jak najbardziej ciąży na niej obowiązek ogłoszenia postępowania przetargowego z wszystkimi tego konsekwencjami. Tj. sporządzeniem SIWZ, ogłoszeniem stosownie do art. 11 ustawy PZP, a także wyborem wykonawcy. Co do szacowania - to zakładam, że gmina posiada stosowne służby techniczne, które są kompetentne w tej materii i to one powinne dokonać szacunku na podstawie danych z roku poprzedniego tzn. wg mnie należałoby uwzględnić koszty pozyskania i dostarczania wody, zrzutu ścieków, energii elektrycznej np w oczyszczalniach, przepompowniach i innych. Ale jak już pisałem- dane takie zazwyczaj są w gestii służb technicznych.
1
2016-11-28 11:15 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy