Forum


Powrót Usługi napraw i przeglądów

K.

Katarzyna .....

0

Jak podejść do przetargu na naprawy i przeglądy samochodów. Czy naprawy (jakiekolwiek) jesteśmy w stanie oszacować i przewidzieć? Przecież nie wiem ile i jakiego typu awarie będą w pojazdach. Mogę zrobić postępowanie na same przeglądy i np. na wymianę opon 2 razy w roku, ale na awarie/naprawy?
W planie mam zarezerwowany budżet na takiego typu sytuacje, ale przecież nie oznacza to, że muszę te środki wydać i że w ogóle wydam. Poza tym plan budżetowy to nie plan zamówień. Naprawy nie są usługami powtarzającymi się okresowo, chyba że się mylę? Jak z tego wybrnąć? Jest ktoś w tej sytuacji? Już nie chodzi o samochody tylko o naprawy w ogóle, np. naprawy drukarek czy innego sprzętu jeśli jest tego sporo.
Jak podejść do przetargu na naprawy i przeglądy samochodów. Czy naprawy (jakiekolwiek) jesteśmy w stanie oszacować i przewidzieć? Przecież nie wiem ile i jakiego typu awarie będą w pojazdach. Mogę zrobić postępowanie na same przeglądy i np. na wymianę opon 2 razy w roku, ale na awarie/naprawy? W planie mam zarezerwowany budżet na takiego typu sytuacje, ale przecież nie oznacza to, że muszę te środki wydać i że w ogóle wydam. Poza tym plan budżetowy to nie plan zamówień. Naprawy nie są usługami powtarzającymi się okresowo, chyba że się mylę? Jak z tego wybrnąć? Jest ktoś w tej sytuacji? Już nie chodzi o samochody tylko o naprawy w ogóle, np. naprawy drukarek czy innego sprzętu jeśli jest tego sporo.
1
2016-11-30 11:48 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 512

Instytucją Pzp przydatną do takich przypadków jak Pani opisuje jest umowa ramowa Umowa ramowa polega na organizowaniu procesu zawierania w przyszłości umów w zależności od wystąpienia potrzeb zamawiającego Przystosowana jest do wielokrotnego zawierania określonego rodzaju umów względem niej wykonawczych.
Instytucją Pzp przydatną do takich przypadków jak Pani opisuje jest umowa ramowa Umowa ramowa polega na organizowaniu procesu zawierania w przyszłości umów w zależności od wystąpienia potrzeb zamawiającego Przystosowana jest do wielokrotnego zawierania określonego rodzaju umów względem niej wykonawczych.
1
2016-11-30 15:26 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy