Forum


Powrót zamówienia poniżej 30 000 E

K.

Kinga .....

0

Witam,
Słuchajcie czy w zapytaniu ofertowym poza ustawą mogę w opisie przedmiotu zamówienia podać konkretną nazwę i firmę przedmiotu jaki chcę zakupić czy również muszę dodać słowo równoważne? Chodzi mi o to żeby brak było problemów w razie kontroli.
Witam, Słuchajcie czy w zapytaniu ofertowym poza ustawą mogę w opisie przedmiotu zamówienia podać konkretną nazwę i firmę przedmiotu jaki chcę zakupić czy również muszę dodać słowo równoważne? Chodzi mi o to żeby brak było problemów w razie kontroli.
1
2016-12-02 07:46 0

A.

Agnieszka .....

0

Zamawiający, jako podmiot wydatkujący środki publiczne, jest zobowiązany wykazać, że dochował obowiązków wynikających z przepisów o finansach publicznych związanych z dobrym gospodarowaniem środkami publicznymi. W art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy o finansach publicznych określono podstawowe zasady dokonywania wszystkich wydatków publicznych, tzw. klauzule generalne, wskazując, że wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów.
Zamawiający, jako podmiot wydatkujący środki publiczne, jest zobowiązany wykazać, że dochował obowiązków wynikających z przepisów o finansach publicznych związanych z dobrym gospodarowaniem środkami publicznymi. W art. 44 ust. 3 pkt 1 ustawy o finansach publicznych określono podstawowe zasady dokonywania wszystkich wydatków publicznych, tzw. klauzule generalne, wskazując, że wydatki publiczne powinny być dokonywane w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów.
1
2016-12-02 09:28 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy