Forum


Powrót w jakim trybie dokonac zakupu

M.

Mariusz .....

5

witam,
potrzebuje kupic 2 identyczne mikroskopy, jeden jest na potrzeby nauki (art. 4.d. ust. 1 pkt. 1) i drugi na potrzeby dydaktyki i komercji. Cena to 100.000 zł. netto każdy.

Jaki tryb zastosowac do zakupu mikroskopów?
Chodzi o wypracowanie zasady, mamy wiele rzeczy, które podlegają pod art 4d ust. 1 pkt 1. Dla takich zakupów stosuje sie ustawe o finansowaniu nauki. Ale pozostaje pytanie czy ich wartosc nalezy laczyc z takimi samymi zakupami, ktore pod ten przepis nie podpadaja. Przepis daje pewne mozliwosci i chce i nich skorzystac.

Obecnie, po noweli pojawil sie art 5d ust. 1 pkt 1.
W mojej ocenie, dostawy podpadajacy pod art 4d ust 1 pkt 1 nie laczy sie przy szacowaniu z innymi zakupami. Przepis mowi o zamowieniach (a nie o jednym zamowieniu mozliwym do podzialu), co do ktorych stosuje sie rozne przepisy ustawy, a takie stosuje do mikroskopu na potrzeby nauki (art 4d). Do takich odrebnych zamowien stosuje sie przepisy wlasciwe ze wzgledu na cechy tych zamowien.

Do pojawienia sie tego przepisu wartosc tych zakupow, na potrzeby nauki i inne sumowalem i pozniej udzielalem zgodnie z zasada, ze mikroskop (dla nauki) 100.000 netto kupowany byl zgodnie z ustawa o finansowaniu nauki a drugi (na cele edukacyjne) w przetargu - bo laczna ich wartosc przekraczala 30.000 euro.

Obecnie, jesli przyjac by zasade, ze wartosci tych zakupow (dostaw) nalezy laczyc, to po co przepis art 5d ust 1 pkt 1?
Takie zakupy bylyby robione zgodnie z zasada wlasciwa dla zamowienia udzielanego w czesciach. A to mozna bylo i mozna dalej robic na podstawie wczesniejszych jak i obecnych przepisow.

Ale teraz po pojawieniu sie art 5d ust 1 pkt 1 i wydaje sie, ze do kazdego z tych zamowien moge stosowac przepisy wlasciwe dla odrebnych zamowien. Gdyby laczac ich wartosc to po co wprowadzili 5d ust 1 pkt 1?
witam, potrzebuje kupic 2 identyczne mikroskopy, jeden jest na potrzeby nauki (art. 4.d. ust. 1 pkt. 1) i drugi na potrzeby dydaktyki i komercji. Cena to 100.000 zł. netto każdy. Jaki tryb zastosowac do zakupu mikroskopów? Chodzi o wypracowanie zasady, mamy wiele rzeczy, które podlegają pod art 4d ust. 1 pkt 1. Dla takich zakupów stosuje sie ustawe o finansowaniu nauki. Ale pozostaje pytanie czy ich wartosc nalezy laczyc z takimi samymi zakupami, ktore pod ten przepis nie podpadaja. Przepis daje pewne mozliwosci i chce i nich skorzystac. Obecnie, po noweli pojawil sie art 5d ust. 1 pkt 1. W mojej ocenie, dostawy podpadajacy pod art 4d ust 1 pkt 1 nie laczy sie przy szacowaniu z innymi zakupami. Przepis mowi o zamowieniach (a nie o jednym zamowieniu mozliwym do podzialu), co do ktorych stosuje sie rozne przepisy ustawy, a takie stosuje do mikroskopu na potrzeby nauki (art 4d). Do takich odrebnych zamowien stosuje sie przepisy wlasciwe ze wzgledu na cechy tych zamowien. Do pojawienia sie tego przepisu wartosc tych zakupow, na potrzeby nauki i inne sumowalem i pozniej udzielalem zgodnie z zasada, ze mikroskop (dla nauki) 100.000 netto kupowany byl zgodnie z ustawa o finansowaniu nauki a drugi (na cele edukacyjne) w przetargu - bo laczna ich wartosc przekraczala 30.000 euro. Obecnie, jesli przyjac by zasade, ze wartosci tych zakupow (dostaw) nalezy laczyc, to po co przepis art 5d ust 1 pkt 1? Takie zakupy bylyby robione zgodnie z zasada wlasciwa dla zamowienia udzielanego w czesciach. A to mozna bylo i mozna dalej robic na podstawie wczesniejszych jak i obecnych przepisow. Ale teraz po pojawieniu sie art 5d ust 1 pkt 1 i wydaje sie, ze do kazdego z tych zamowien moge stosowac przepisy wlasciwe dla odrebnych zamowien. Gdyby laczac ich wartosc to po co wprowadzili 5d ust 1 pkt 1?
0
2016-12-08 05:45 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy