Forum


Powrót Prawo opcji w RB- tryb podstawowy

D.

Dominika .....

85

Cześć wszystkim.
Mam zaplanowaną sporą inwestycję drogową. Jeden projekt, jedno pozwolenie itd. Pojawił się pomysł udzielenia zamówienia z wykorzystaniem prawa opcji. Wszcząć postępowanie w lipcu na odcinek 0,00-2,500 km z zastrzeżeniem, że jeżeli pod koniec roku zostaną nam oszczędności w budżecie będziemy chcieli udzielić w ramach opcji pozostałe 2,500-3,00 km.
I tutaj mam pytanie, czy ktoś już rozważał takie możliwości?
1) termin wykonania musiałabym określić datą, np. zamówienie podstawowe w ciągu X miesięcy od zawarcia umowy z zastrzeżeniem obowiązywania umowy do 31.12.2021?
2) kosztorys na całość postępowania? czy z podziałem na te dwa etapy? Kwota przeznaczona na realizację na podstawową wartość? wartości ofert na podstawową oraz opcję?
Jakieś inne rady w takim postępowaniu?
Czy lepiej udzielić zamówienia w częściach w dwóch postępowaniach?
Zapraszam do dyskusji.
Cześć wszystkim. Mam zaplanowaną sporą inwestycję drogową. Jeden projekt, jedno pozwolenie itd. Pojawił się pomysł udzielenia zamówienia z wykorzystaniem prawa opcji. Wszcząć postępowanie w lipcu na odcinek 0,00-2,500 km z zastrzeżeniem, że jeżeli pod koniec roku zostaną nam oszczędności w budżecie będziemy chcieli udzielić w ramach opcji pozostałe 2,500-3,00 km. I tutaj mam pytanie, czy ktoś już rozważał takie możliwości? 1) termin wykonania musiałabym określić datą, np. zamówienie podstawowe w ciągu X miesięcy od zawarcia umowy z zastrzeżeniem obowiązywania umowy do 31.12.2021? 2) kosztorys na całość postępowania? czy z podziałem na te dwa etapy? Kwota przeznaczona na realizację na podstawową wartość? wartości ofert na podstawową oraz opcję? Jakieś inne rady w takim postępowaniu? Czy lepiej udzielić zamówienia w częściach w dwóch postępowaniach? Zapraszam do dyskusji.
0
2021-06-24 09:42 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy