Forum


Powrót VAT, proszę o pomoc

K.

Krystian .....

6

Witam.

Postępowanie na dostawę. Kilkanaście pozycji. W formularzu cenowym wykonawca miał wpisać w każdej pozycji cenę jednostkową netto, obliczyć wartość netto (ilość x cena jedn. netto) , obliczyć wartość brutto (wartość netto + VAT). Nie było wprost wskazanej stawki VAT, wykonawca nie musiał jej wpisywac.
Wykonawca w jednej pozycji wpisał cenę jedn. netto, wartość netto : 80,00 zł i wartość brutto : 86,40 zł.
Dostaliśmy info od konkurenta, iż ten wykonawca zastosował nieprawidłową stawkę 8% VAT. Zwróciliśmy się o wyjaśnienia.
Wykonawca wyjaśnił, iż dla tej pozycji zastosował prawidłową stawkę VAT 23 % a w formularzu po prostu doszło do błędnego przeliczenia ze względu na to, iż wszystkie inne poz. formularza objęte są stawka 8 %, a program excel przeliczył również tę pozycję, jak pozostałe i nikt tego nie zauważył o wykonawcy. Wykonawca powołuje sie na to, iż w formularzu nie było rubryki vat i że należy to poprawić jaka oczywista omyłke rachunkową.

Po wpisanej cenie netto i brutto widać moim zdaniem , jaka stawkę w ofercie zastosował wykonawca tj stawkę 8 % (80 zł netto, 86,40 zł brutto).

Teraz w sumie wykonawca tłumaczy się, że miał na myśli 23% ale ten nieszczęsny excel zrobił mu 8 %.

Wykonawca razem z wyjasnieniemi przesłał skan poprawionego formularza.

Oferta jest cenowo najkorzystniejsza.


Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
Witam. Postępowanie na dostawę. Kilkanaście pozycji. W formularzu cenowym wykonawca miał wpisać w każdej pozycji cenę jednostkową netto, obliczyć wartość netto (ilość x cena jedn. netto) , obliczyć wartość brutto (wartość netto + VAT). Nie było wprost wskazanej stawki VAT, wykonawca nie musiał jej wpisywac. Wykonawca w jednej pozycji wpisał cenę jedn. netto, wartość netto : 80,00 zł i wartość brutto : 86,40 zł. Dostaliśmy info od konkurenta, iż ten wykonawca zastosował nieprawidłową stawkę 8% VAT. Zwróciliśmy się o wyjaśnienia. Wykonawca wyjaśnił, iż dla tej pozycji zastosował prawidłową stawkę VAT 23 % a w formularzu po prostu doszło do błędnego przeliczenia ze względu na to, iż wszystkie inne poz. formularza objęte są stawka 8 %, a program excel przeliczył również tę pozycję, jak pozostałe i nikt tego nie zauważył o wykonawcy. Wykonawca powołuje sie na to, iż w formularzu nie było rubryki vat i że należy to poprawić jaka oczywista omyłke rachunkową. Po wpisanej cenie netto i brutto widać moim zdaniem , jaka stawkę w ofercie zastosował wykonawca tj stawkę 8 % (80 zł netto, 86,40 zł brutto). Teraz w sumie wykonawca tłumaczy się, że miał na myśli 23% ale ten nieszczęsny excel zrobił mu 8 %. Wykonawca razem z wyjasnieniemi przesłał skan poprawionego formularza. Oferta jest cenowo najkorzystniejsza. Z góry dziękuję za sugestie i pomoc.
1
2016-12-16 09:41 0

Aleksandra Łabuś

9

nie może zmienić oferty po terminie składania ofert, a omyłka nie jest oczywista
nie może zmienić oferty po terminie składania ofert, a omyłka nie jest oczywista
0
2016-12-16 10:16 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy