Forum


Powrót Wykonawca, który jedyny złożył ofertę, odmówił podpisania umowy - unieważnienie?

Leszek Żuraw

0

Wykonawca - jedyny złożył ofertę i został wybrany. Informację o wyniku zamieszczono na stronie Zamawiającego. Po paru dniach Wykonawca odmówił podpisania umowy. Zostało mu zabrane wadium. Zatem zamówienia nie udzielono. to wiem na pewno. Ale co dalej?

Unieważnić postępowanie i dać informację na stronę www i powiadomić wykonawcę? Jeśli tak, to na jakiej podstawie prawnej. Ustawa nic wyraźnie na ten temat nie mówi.

I jak zrobić informację o nieudzieleniu zamówienia w simapie? Pierwsza opcja odpada, bo oferta wpłynęła i nie została odrzucona. Druga opcja - "inne przyczyny (przerwanie procedury)" i trzeba wpisać "Dane referencyjne ogłoszenia". Jakiego ogłoszenia? Próbowałem nr ogłoszenia o zamówieniu i nie przechodzi.

Może najlepiej nic nie robić ;) ...

Brak mi pomysłu co z tym fantem zrobić. Jakieś pomysły?
Wykonawca - jedyny złożył ofertę i został wybrany. Informację o wyniku zamieszczono na stronie Zamawiającego. Po paru dniach Wykonawca odmówił podpisania umowy. Zostało mu zabrane wadium. Zatem zamówienia nie udzielono. to wiem na pewno. Ale co dalej? Unieważnić postępowanie i dać informację na stronę www i powiadomić wykonawcę? Jeśli tak, to na jakiej podstawie prawnej. Ustawa nic wyraźnie na ten temat nie mówi. I jak zrobić informację o nieudzieleniu zamówienia w simapie? Pierwsza opcja odpada, bo oferta wpłynęła i nie została odrzucona. Druga opcja - "inne przyczyny (przerwanie procedury)" i trzeba wpisać "Dane referencyjne ogłoszenia". Jakiego ogłoszenia? Próbowałem nr ogłoszenia o zamówieniu i nie przechodzi. Może najlepiej nic nie robić ;) ... Brak mi pomysłu co z tym fantem zrobić. Jakieś pomysły?
0
2016-12-20 13:26 0

E.

Ewa .....

Fachowiec 512

Nie można unieważnić postępowania, gdyż ono zakończyło się z chwilą wyboru najkorzystniejszej oferty
Nie można unieważnić postępowania, gdyż ono zakończyło się z chwilą wyboru najkorzystniejszej oferty
1
2016-12-20 13:44 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy