Forum


Powrót jaki tryb? czy wolna ręka??

E.

Edyta .....

3

Mamy system informatyczny do obsługi klienta. Jest tam również moduł "system parkingowy", ale nieaktywny. Tzn. w postępowaniu na ESOK system parkingowy nie był brany pod uwagę. Teraz jest pomysł, żeby zrobić parking - trzeba wykonać jakies prace programistyczne i wdrożyć ten moduł + kupić trochę sprzętu w rodzaju dodatkowych szlabanów, automatów parkingowych. Czy mogę na prace wdrożeniowo/informatyczne udzielić zamówienia z wolnej ręki firmie, która dostarczyła ESOK, a na sprzęt zrobić podstępowanie w trybie podstawowym?
Czytam o wolnej ręce w zakresie rozbudowy systemów informatycznych i mam mieszane uczucia, czy w końcu mogę czy nie
Mamy system informatyczny do obsługi klienta. Jest tam również moduł "system parkingowy", ale nieaktywny. Tzn. w postępowaniu na ESOK system parkingowy nie był brany pod uwagę. Teraz jest pomysł, żeby zrobić parking - trzeba wykonać jakies prace programistyczne i wdrożyć ten moduł + kupić trochę sprzętu w rodzaju dodatkowych szlabanów, automatów parkingowych. Czy mogę na prace wdrożeniowo/informatyczne udzielić zamówienia z wolnej ręki firmie, która dostarczyła ESOK, a na sprzęt zrobić podstępowanie w trybie podstawowym? Czytam o wolnej ręce w zakresie rozbudowy systemów informatycznych i mam mieszane uczucia, czy w końcu mogę czy nie
0
2021-09-02 21:21 0

T.

Tomasz .....

Fachowiec 781

Gdzieś czytałem opinię uzp(?) z której wynikało, że jeżeli możesz w takim przypadku zastosować WR to znaczy, że na wcześniejszym etapie (pierwotnego zamówienia dot. oprogramowania) popełniono błąd "przywiązując się" za bardzo do wykonawcy.
A w sprawie rozbudowy funkcjonalności o parking już się chyba wypowiadałem: skoro i tak planujesz zrobić podstawową na zakup sprzętu, zrób zamiast tego podstawową na rozbudowę systemu o funkcjonalności jakie są Ci potrzebne. Najprawdopodobniej wygra ten, co dostarczał bo jemu najłatwiej. A jeśli inny to być może ten "twój" chciał za dużo zarobić :-).
Wiem, komplikacje przy dwóch firmach na jednym systemie mogą szybko doprowadzić do zmiany koloru włosów na jaśniejsze. Ale takie ryzyko trzeba brac pod uwagę
Gdzieś czytałem opinię uzp(?) z której wynikało, że jeżeli możesz w takim przypadku zastosować WR to znaczy, że na wcześniejszym etapie (pierwotnego zamówienia dot. oprogramowania) popełniono błąd "przywiązując się" za bardzo do wykonawcy. A w sprawie rozbudowy funkcjonalności o parking już się chyba wypowiadałem: skoro i tak planujesz zrobić podstawową na zakup sprzętu, zrób zamiast tego podstawową na rozbudowę systemu o funkcjonalności jakie są Ci potrzebne. Najprawdopodobniej wygra ten, co dostarczał bo jemu najłatwiej. A jeśli inny to być może ten "twój" chciał za dużo zarobić :-). Wiem, komplikacje przy dwóch firmach na jednym systemie mogą szybko doprowadzić do zmiany koloru włosów na jaśniejsze. Ale takie ryzyko trzeba brac pod uwagę
0
2021-10-25 13:22 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy