Forum


Powrót Aktualność dokumentów żądanych w postępowaniu

K.

Katarzyna .....

28

Mam taki dylemat.
Procedura odwrócona - Od terminu składania ofert do terminu wyznaczonego na złożenie oświadczeń i dokumentów przez Wykonawcę najwyżej ocenionego, upływa pewien okres czasu.
I tak, wykonawca załączył do oferty dokumenty tj. zaświadczenie z ZUS i US, które wystawione są nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, natomiast trzy dni po terminie składania ofert w/w dokumenty tracą swoją ważność.
Przygotowuję teraz wezwanie wykonawcy do złożenia dokumentów i oświadczeń, zgodnie z art. 26 ust. 2, i nie wiem czy powinnam też żądać złożenia w/w zaświadczeń, które utraciły swą ważność . W błąd wprowadza mnie treść art. 26 ust. 2 \"aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów (...)\"
Mam taki dylemat. Procedura odwrócona - Od terminu składania ofert do terminu wyznaczonego na złożenie oświadczeń i dokumentów przez Wykonawcę najwyżej ocenionego, upływa pewien okres czasu. I tak, wykonawca załączył do oferty dokumenty tj. zaświadczenie z ZUS i US, które wystawione są nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, natomiast trzy dni po terminie składania ofert w/w dokumenty tracą swoją ważność. Przygotowuję teraz wezwanie wykonawcy do złożenia dokumentów i oświadczeń, zgodnie z art. 26 ust. 2, i nie wiem czy powinnam też żądać złożenia w/w zaświadczeń, które utraciły swą ważność . W błąd wprowadza mnie treść art. 26 ust. 2 \"aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów (...)\"
1
2016-12-29 08:32 0

J.

Jacek .....

Fachowiec 1533

Ja uważam że w tym opisanym przypadku zaświadczenie z ZUS i US są ważne i w tym przypadku nie należy wzywać wykonawcy do złożenia tych dokumentów.
Ja uważam że w tym opisanym przypadku zaświadczenie z ZUS i US są ważne i w tym przypadku nie należy wzywać wykonawcy do złożenia tych dokumentów.
1
2016-12-29 09:34 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy