Forum


Powrót In - house - Ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante

M.

Monika .....

2

Dzień dobry,
przygotowuję postępowanie na odbiór odpadów w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust 1 pkt 12 (in - house). Wartość powyżej progów.
W TED wybrałam formularz \"ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante\" w oparciu o dyrektywę 2014/24/UE.
Usiłując przygotować ogłoszenie, napotkałam kilka problemów bądź niejasności. Bardzo proszę o pomoc.
1. Rozumiem, że w pytaniach wstępnych wybieram dyrektywę 2014/24/UE oraz w rodzaju procedury: \"Udzielenie zamówienia bez uprzedniej publikacji zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w przypadkach wymienionych poniżej\"?
2. w sekcji V należy uzupełnić pole \"V.2.1) Data zawarcia umowy/decyzji o udzieleniu koncesji\"
Nie znam daty zawarcia umowy, bo nastąpi to dopiero w przyszłości, po przeprowadzeniu negocjacji. Ale system nie pozwala opuścić tego pola i chce, aby wpisać datę wcześniejszą lub dzisiejszą. Co zrobić w tej sytuacji?
3. Sekcja V.2.4) Informacje na temat wartości zamówienia/części/koncesji (bez VAT). Ta sekcja dotyczy udzielenia zamówienia, a ja w chwili obecnej nie wiem, na jaką kwotę będzie zawarta ostatecznie umowa, bo będzie to przedmiotem negocjacji, które odbędą się w ustawowym terminie. Szacowana wartość zamówienia podawana była wcześniej w innej sekcji. Tutaj system nie puszcza dalej bez wpisania kwoty. Jak sobie z tym poradzić?
4. W załączniku D1 w polu: \"2. Inne uzasadnienie udzielenia zamówienia bez uprzedniej publikacji zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w Dz.Urz. UE\" system sam zaznacza opcję: \"Zamówienie nie jest objęte zakresem stosowania dyrektywy\". To wydaje mi się ok, bo rozumiem, że artykuł 12 dyrektywy 2014/24/UE właśnie wyłącza jej stosowanie w przypadku zamówień typu In-house.
Proszę o pomoc, czy coś zrobiłam nie tak, może nie ten formularz..
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Dzień dobry, przygotowuję postępowanie na odbiór odpadów w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust 1 pkt 12 (in - house). Wartość powyżej progów. W TED wybrałam formularz \"ogłoszenie o dobrowolnej przejrzystości ex ante\" w oparciu o dyrektywę 2014/24/UE. Usiłując przygotować ogłoszenie, napotkałam kilka problemów bądź niejasności. Bardzo proszę o pomoc. 1. Rozumiem, że w pytaniach wstępnych wybieram dyrektywę 2014/24/UE oraz w rodzaju procedury: \"Udzielenie zamówienia bez uprzedniej publikacji zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w przypadkach wymienionych poniżej\"? 2. w sekcji V należy uzupełnić pole \"V.2.1) Data zawarcia umowy/decyzji o udzieleniu koncesji\" Nie znam daty zawarcia umowy, bo nastąpi to dopiero w przyszłości, po przeprowadzeniu negocjacji. Ale system nie pozwala opuścić tego pola i chce, aby wpisać datę wcześniejszą lub dzisiejszą. Co zrobić w tej sytuacji? 3. Sekcja V.2.4) Informacje na temat wartości zamówienia/części/koncesji (bez VAT). Ta sekcja dotyczy udzielenia zamówienia, a ja w chwili obecnej nie wiem, na jaką kwotę będzie zawarta ostatecznie umowa, bo będzie to przedmiotem negocjacji, które odbędą się w ustawowym terminie. Szacowana wartość zamówienia podawana była wcześniej w innej sekcji. Tutaj system nie puszcza dalej bez wpisania kwoty. Jak sobie z tym poradzić? 4. W załączniku D1 w polu: \"2. Inne uzasadnienie udzielenia zamówienia bez uprzedniej publikacji zaproszenia do ubiegania się o zamówienie w Dz.Urz. UE\" system sam zaznacza opcję: \"Zamówienie nie jest objęte zakresem stosowania dyrektywy\". To wydaje mi się ok, bo rozumiem, że artykuł 12 dyrektywy 2014/24/UE właśnie wyłącza jej stosowanie w przypadku zamówień typu In-house. Proszę o pomoc, czy coś zrobiłam nie tak, może nie ten formularz.. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
1
2017-01-02 13:44 0

A.

Anna .....

16

Dzień dobry,
1. Tak,
2. Też nie rozumiem, dlaczego tak jest...Ja w ogłoszeniu ex ante wpisuję orientacyjną datę udzielenia zamówienia, natomiast w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia wpisuję już tą rzeczywistą.
3. Wpisuję wartość szacunkową,nawet drugi raz.
4. Tak.
Dzień dobry, 1. Tak, 2. Też nie rozumiem, dlaczego tak jest...Ja w ogłoszeniu ex ante wpisuję orientacyjną datę udzielenia zamówienia, natomiast w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia wpisuję już tą rzeczywistą. 3. Wpisuję wartość szacunkową,nawet drugi raz. 4. Tak.
1
2017-01-03 09:49 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy