Forum


Powrót wartość szacunkowa zamówienia a wartość złożonych ofert

A.

Agnieszka .....

0

Wartość szacunkowa zamówienia z podziałem na 5 zadań kwalifikowała zamówienie do przetargu krajowego, natomiast wartość złożonych ofert kwalifikuje postępowanie do przetargu unijnego.
Ofert złożyły dwie firmy, które podzieliły się zadaniami. Oferta firmy, która złożyła ofertę na jedno z zadań zmieściła się w szacowanej wartości na to zadanie, natomiast oferta drugiej firmy nieznacznie lecz jednak przewyższa wartość zamówienia szacowaną przez Zamawiającego na pozostałe zadania.
Reasumując łączna wartość wszystkich złożonych ofert (ważnych) kwalifikuje przetarg do procedury unijnej. Zamawiający ma środki na zwiększenie wartości zamówienia.
Jak postąpić w powyższej sytuacji unieważnić przetarg i rozpocząć procedurę unijną, czy badać oferty, dołożyć brakujące środki i w dalszym ciągu postępować jak w przetargu krajowym?
Wartość szacunkowa zamówienia z podziałem na 5 zadań kwalifikowała zamówienie do przetargu krajowego, natomiast wartość złożonych ofert kwalifikuje postępowanie do przetargu unijnego. Ofert złożyły dwie firmy, które podzieliły się zadaniami. Oferta firmy, która złożyła ofertę na jedno z zadań zmieściła się w szacowanej wartości na to zadanie, natomiast oferta drugiej firmy nieznacznie lecz jednak przewyższa wartość zamówienia szacowaną przez Zamawiającego na pozostałe zadania. Reasumując łączna wartość wszystkich złożonych ofert (ważnych) kwalifikuje przetarg do procedury unijnej. Zamawiający ma środki na zwiększenie wartości zamówienia. Jak postąpić w powyższej sytuacji unieważnić przetarg i rozpocząć procedurę unijną, czy badać oferty, dołożyć brakujące środki i w dalszym ciągu postępować jak w przetargu krajowym?
1
2016-05-25 10:03 0

A.

Anna .....

27

Witam, odpowiedziałam na pytanie w wątku o unieważnieniu :)
Pozdrawiam
Witam, odpowiedziałam na pytanie w wątku o unieważnieniu :) Pozdrawiam
1
2016-05-25 11:35 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy