Forum


Powrót Poprawna kwalifikacja omyłki rachunkowej

D.

Dominika .....

0

Witam, gnębi mnie cały czas kwestia omyłek rachunkowych występujących w ofertach. Chodzi o postępowania podzielone na części(zadania )w których występuje kilkanaście pozycji. Takim przykładem mogą być jednorazowe dostawy materiałów hydraulicznych. Jeżeli zamawiający określa sposób obliczenia ceny(zaokrąglenia)wskazuję w f. cenowym jak wykonawca ma wpisać i obliczyć poszczególne pozycję, np.12sztx 6,00zł netto=72,00zł netto+23%vat TJ.88,56zł brutto, a wykonawca mimo wszystko, źle dokonał obliczeń w pozycji cena netto, wartość netto, brutto i podsumowując wartość wszystkich pozycji dokonał także błędu w podsumowaniu co jest konsekwencją wcześniejszych omyłek , jak prawidłowo należy zakwalifikować tego rodzaju błędy. Wspomnę tylko, że taki przypadek może się zdarzyć w każdym zadaniu, w którym wystartuje Oferent.
Mnie interesuje podstawa jaką się podaje w piśmie informującym o zaistnieniu takiej omyłki rachunkowej.
Witam, gnębi mnie cały czas kwestia omyłek rachunkowych występujących w ofertach. Chodzi o postępowania podzielone na części(zadania )w których występuje kilkanaście pozycji. Takim przykładem mogą być jednorazowe dostawy materiałów hydraulicznych. Jeżeli zamawiający określa sposób obliczenia ceny(zaokrąglenia)wskazuję w f. cenowym jak wykonawca ma wpisać i obliczyć poszczególne pozycję, np.12sztx 6,00zł netto=72,00zł netto+23%vat TJ.88,56zł brutto, a wykonawca mimo wszystko, źle dokonał obliczeń w pozycji cena netto, wartość netto, brutto i podsumowując wartość wszystkich pozycji dokonał także błędu w podsumowaniu co jest konsekwencją wcześniejszych omyłek , jak prawidłowo należy zakwalifikować tego rodzaju błędy. Wspomnę tylko, że taki przypadek może się zdarzyć w każdym zadaniu, w którym wystartuje Oferent. Mnie interesuje podstawa jaką się podaje w piśmie informującym o zaistnieniu takiej omyłki rachunkowej.
1
2017-01-25 10:34 0

A.

Anna .....

6

ja poprawiam takie omyłki na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy
ja poprawiam takie omyłki na podstawie art. 87 ust. 2 pkt 2 ustawy
1
2017-01-25 10:41 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy