Forum


Powrót Ubezpieczenie mienia

M.

Malwina .....

23

Czy w przetargu na ubezpieczenie mienia wykonawca może powoływać się na podmiot trzeci ?
Czy w przetargu na ubezpieczenie mienia wykonawca może powoływać się na podmiot trzeci ?
1
2017-01-26 08:43 0

M.

Mariusz .....

22

Generalnie tak, jednak pytanie jest zbyt ogólne. Np. może powoływać się na sytuację finansową innych podmiotów ale w przypadku powoływania się na doświadczenie byłoby to już trudne - podmiot trzeci musiałby realizować usługę, a to z kolei wiąże się z szeregiem innych kwestii - czy przewidziano obowiązek osobistego wykonania usługi - art. 36a pzp, czy podmiot trzeci posiada pozwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej, czy przepisy dot. działalności ubezpieczeniowej dopuszczają tego typu podwykonawstwo...
Generalnie tak, jednak pytanie jest zbyt ogólne. Np. może powoływać się na sytuację finansową innych podmiotów ale w przypadku powoływania się na doświadczenie byłoby to już trudne - podmiot trzeci musiałby realizować usługę, a to z kolei wiąże się z szeregiem innych kwestii - czy przewidziano obowiązek osobistego wykonania usługi - art. 36a pzp, czy podmiot trzeci posiada pozwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej, czy przepisy dot. działalności ubezpieczeniowej dopuszczają tego typu podwykonawstwo...
1
2017-02-28 14:40 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy