Forum


Powrót Nadzór Budowlany ?!

K.

Kamil .....

0

Witam,
Jestem na etapie rozstrzygania postępowania na budowę budynku użyteczności publicznej.
Mam pytanie - mój kierownik uparł się aby zrobić przetarg na nadzór inwestorki i teraz kiedy mogę ogłosić taki przetarg:
Dopiero po podpisaniu umowy na wykonanie budowy (bo defacto dopiero wtedy będzie nadzór potrzebny) czy już mogę wcześniej tylko co gdy zawarcie umowy na budowę się przeciągnie - nadzór podpiszemy umowę a jednak z przyczyn jakiś tam umowa na budowę nie dojdzie do skutku ??

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w tej zawiłej kwestii.
Witam, Jestem na etapie rozstrzygania postępowania na budowę budynku użyteczności publicznej. Mam pytanie - mój kierownik uparł się aby zrobić przetarg na nadzór inwestorki i teraz kiedy mogę ogłosić taki przetarg: Dopiero po podpisaniu umowy na wykonanie budowy (bo defacto dopiero wtedy będzie nadzór potrzebny) czy już mogę wcześniej tylko co gdy zawarcie umowy na budowę się przeciągnie - nadzór podpiszemy umowę a jednak z przyczyn jakiś tam umowa na budowę nie dojdzie do skutku ?? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w tej zawiłej kwestii.
1
2017-01-27 14:19 0

A.

Alicja .....

Fachowiec 221

Przetarg na roboty budowlane jest zawsze dłuższy już choćby z racji tego, że termin składania ofert jest dłuższy niż dla usług. Stąd przetarg na nadzór można ogłosić trochę później (np. po upływie połowy terminu), kiedy już trwa procedura na roboty budowlane. W postępowaniu na nadzór inwestorski należy podać w jakim okresie usługi mają być świadczone i nic nie szkodzi aby umowa była zawarta wcześniej niż faktyczne świadczenie usług. Oczywiście można czekać z wszczęciem postępowania na nadzór aż do wyboru wykonawcy robót, ale trzeba wówczas mieć świadomość, że później nastąpi przekazanie terenu budowy (wskazane jest aby inspektor nadzoru uczestniczył w przekazaniu terenu budowy).
Przetarg na roboty budowlane jest zawsze dłuższy już choćby z racji tego, że termin składania ofert jest dłuższy niż dla usług. Stąd przetarg na nadzór można ogłosić trochę później (np. po upływie połowy terminu), kiedy już trwa procedura na roboty budowlane. W postępowaniu na nadzór inwestorski należy podać w jakim okresie usługi mają być świadczone i nic nie szkodzi aby umowa była zawarta wcześniej niż faktyczne świadczenie usług. Oczywiście można czekać z wszczęciem postępowania na nadzór aż do wyboru wykonawcy robót, ale trzeba wówczas mieć świadomość, że później nastąpi przekazanie terenu budowy (wskazane jest aby inspektor nadzoru uczestniczył w przekazaniu terenu budowy).
1
2017-01-30 07:37 0
Chcesz zobaczyć kontynuację tej dyskusji? Przyjdź na szkolenie i uzyskaj dostęp do EduStrefy